• Aktualności

      • 2 miejsce naszej szkoły w turnieju LOL

      • Drużyna uczniów z klasy 8b wzięła udział w I Turnieju Online League of Legends (potocznie zwana grą LOL) dla uczniów klas 8 szkół podstawowych o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu. Nasi chłopcy zajęli 2 miejsce. Skład zespołu: Rafał Chaciński, Marcin Stefanik, Michał Małkus, Oskar Sobolewski, Damian Lipiński, Kamil Lipiński.
       Gratulacje!
       Paulina Mroczek

      • Nauka hybrydowa w klasach I-III Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu od 15 do 28 marca 2021 r.

      • W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń sanitarnych oraz komunikatem Kuratorium Oświaty w Warszawie, od dnia 15 marca 2021 r. m.in. na terenie województwa mazowieckiego, zmianie ulega funkcjonowanie szkół – uczniowie klas I-III będą mieli zajęcia w systemie tzw. hybrydowym, tzn. naprzemiennie.

        

       Harmonogram zajęć w systemie hybrydowym:

       15-19 marca 2021 - I tydzień

       zajęcia w budynku szkoły:      1B, 2B, 3A      

       lekcje zdalne:                          1A, 2A, 2C, 3B

        

       22-26 marca 2021 - II tydzień

       zajęcia w budynku szkoły:      1A, 2A, 2C, 3B

       lekcje zdalne:                          1B, 2B, 3A      

        

       Dyrektor Szkoły

       Agnieszka Kordyzon-Andrzejewska

      • Konkurs „Wołomin-miasto przyszłości”

      • Tymon Mojzesowicz z klasy 5a oraz Rafał Chaciński z klasy 8b wzięli udział w gminnym konkursie „Wołomin-miasto przyszłości”. Ich zadaniem było przedstawienie swojej wizji miasta za kilkadziesiąt lat.
       Zdjęcie nr 1- praca Rafała.
       Zdjęcie nr 2- praca Tymona.
       Zwycięzcą konkursu został Rafał przedstawiając Wołomin jako miasto przyjazne środowisku, z naciskiem na edukację i nowoczesne technologie. Nagrodą jest voucher na kurs semestralny w szkole "Giganci programowania". Gratulacje!

        

       Paulina Mroczek

      • Konkurs dla szkół zorganizowany w ramach warsztatów "Koduj z Gigantami"

      • Certyfikat Srebrnego Partnera Wydarzenia oraz VOUCHER na krótki (miesięczny) kurs Gigantów Programowania - do rozlosowania wśród uczniów lub wręczenia najlepszemu programiście zdobyła nasza szkoła. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wzięcie udziału w bezpłatnych warsztatach.
       Paulina Mroczek

      • „Pomoc dla Hospicjum w Wołominie”

      • Szkolne Koło Wolontariatu „Moc Promieni” zaprasza uczniów, rodziców, pracowników oraz wszystkich chętnych nieść pomoc, uśmiech i wsparcie, do wzięcia udziału w naszej akcji „Pomoc dla Hospicjum w Wołominie”.

       Od 1 do 15 marca 2021 roku będziemy prowadzić zbiórkę na rzecz hospicjum. Zbieramy:

        rękawiczki jednorazowe rozmiary S, M, L • fartuchy jednorazowe fizelinowe • czajnik elektryczny (nowy); • ciśnieniomierze (nowy); • balsamy do pielęgnacji skóry narażonej na odleżyny; • pampersy dla dorosłych; • gąbki do kąpieli i masażu; • podkłady jednorazowe; • nowe prześcieradła o dł. min. 260 cm, nowa pościel o wym. 160/200 cm; • nowe duże ręczniki kąpielowe; • nowe koszulki męskie i damskie typu T-shirt (różne rozmiary); • środki czystości, chemia gospodarcza, np.: proszki do prania, płyny do płukania, wybielacze, odplamiacze, • papier toaletowy, ręczniki papierowe, czyściki, worki na śmieci, płaskie wkłady do mopa, odświeżacze powietrza; • lampka nocna mocowana do łóżka klipsem.

       Produkty należy umieszczać w oznaczonych pojemnikach, które pojawią się na dole w korytarzu przy wejściu głównym (dla uczniów klas 4-8) oraz w swoich salach dla klas 0-3.

       Małgorzata Krzemińska

       Ewa Zielińska

      • ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W AKCJI CZYTELNICZEJ „BILET POWROTNY DO BIBLIOTEKI”

      • Serdecznie zapraszamy uczniów z klas I-III, rodziców oraz wychowawców do udziału w akcji czytelniczej „Bilet powrotny do biblioteki”. Celem akcji jest zachęcenie uczniów do aktywnego korzystania ze zbiorów biblioteki oraz promocja czytelnictwa. Akcja czytelnicza będzie trwać od 22 lutego do 31 maja 2021 r.

       Zasady udziału w akcji:

       1. Uczniowie chcący wziąć udział w akcji powinni odebrać bilet podczas wizyty w bibliotece szkolnej. Na bilecie znajdują się ikonki – przedstawiające kategorie książek. Na odwrocie biletu jest legenda z wyjaśnieniem, jakie kategorie książek ilustruje, np. łapka – książka o zwierzakach, różdżka – książka o magii.
       2. Każdy uczestnik akcji powinien wypożyczyć po 1 książce z danej kategorii.
       3. Po przeczytaniu i oddaniu książki bibliotekarz lub nauczyciel skasuje odpowiednią ikonkę na bilecie ucznia. Klasy: 1a, 1b, 2c zwracają książki do Pani Małgorzaty Krzeminskiej, klasy: 3a, 2b, 2a – do Pani Doroty Michniewicz-Stryjek, klasa 3b do biblioteki. Po oddaniu książki nauczyciel kasuje ikonkę na bilecie ucznia.
       4. Po skasowaniu całego biletu – przeczytaniu książek z danej kategorii na każdego uczestnika czeka upominek. Pierwsze trzy osoby, które najszybciej uzupełnią bilet otrzymają dodatkowe nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

       Życzymy udanej podróży po niezwykłym świecie literatury.

       Emilia Mech

       Małgorzata Krzemińska

       Dorota Michniewicz-Stryjek

      • „Koduj z Gigantami”

      • Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnych warsztatach „Koduj z Gigantami”. Forma zajęć była do wyboru-online lub stacjonarna. Uczniowie mogli wybrać rodzaj zajęć- języki programowania, tworzenie stron internetowych czy aplikacji na urządzenia mobilne w zależności od upodobań i wieku. Celem akcji „Koduj z Gigantami” było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Dziękujemy za zaangażowanie.

       Paulina Mroczek

      • „Nowy rok z programowaniem online”-konkurs

      • Tymon Mojzesowicz, uczeń klasy 5, wziął udział w konkursie  „Nowy rok z programowaniem online” organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Celem konkursu jest promocja nauki programowania wśród nauczycieli, rodziców i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na odpowiedzi w dowolnej formie na pytanie „Dlaczego to właśnie dla nas powinni przeprowadzić warsztaty online z programowania?”.  Tymon przygotował odpowiedź w formie graficznej.
       Paulina Mroczek

      • #asyinternetu #siławartościwsieci #dbi

      • 11 lutego Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w zdalnej konferencji Asów Internetu. Celem było wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli i rodziców w tym zakresie.
       Lekcje online dla uczniów poprowadzili trenerzy programu. Wspólnie uczyli się o cyberbezpieczeństwie i wartościach Asów Internetu (rozsądku, uważności, sile, życzliwości i odwadze).
       Nauczyciele i rodzice otrzymali porządną dawkę wiedzy z następujących obszarów: sposoby komunikacji młodzieży w Internecie, rozprawianie się z fake newsami, radzenie sobie w przypadku porwania naszych danych oraz jak o sieci rozmawiać z dziećmi.
       Ciekawą formą były interaktywne gry.
       Program realizowany był wspólnie z Fundacją Szkoła z Klasą i Google.
       Paulina Mroczek

      • Drugi etap V edycji konkursu „Być jak Ignacy”

      • Witajcie ponownie! Tu  nasze szkolne koło naukowe Dzieciaki z energią!

       Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Gawryś, p. Moniki Lach i p. Bogumiły Jarosławskiej-Malinowskiej biorą obecnie udział w drugim etapie V edycji konkursu „Być jak Ignacy”.

       W etapie I budowali model wiatraka działającego na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej.

       W etapie II zgłębiają tajniki oszczędzania wody.

       Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą:

       • w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę;
       • samodzielnie znajdować i porządkować bezcenne wiadomości dotyczące ekologii,
       • zmieniać myślenie swoje i innych na temat nawyków, przyzwyczajeń oraz stylu życia, a także zrozumieć mechanizmy rządzące relacją między istotami żywymi a ich otoczeniem po to, by za kilkadziesiąt lat móc, tak, jak obecnie, bez problemu wziąć prysznic, wypić szklankę wody, czy też oddychać czystym powietrzem.

       Uczniowie poznają takie pojęcia jak zero waste czy cykl hydrologiczny, a także dowiadują się, ile procent ludzkości nie ma dostępu do wody. Zadają kreatywne pytania związane z ekologią, ekosystemem, bioróżnorodnością, zasobami energetycznymi czy też odnawialnymi źródłami energii. A przede wszystkim zastanawiają się, w jaki sposób skutecznie, realnie oszczędzać wodę.

       Uczniowie są bardzo zaangażowani w konkurs o czym świadczyć może to, że także w ferie aktywnie pracowali nad projektem.

       W II etapie, rozwijaniu świadomości ekologicznej dzieci służyło między innymi spotkanie z p. Anną Sołoninko i Katarzyną Tymińską z Działu Marketingu i Promocji oraz Jarosławem Grochockim z Działu Eksploatacji Sieci Wodociągowej Wodociągu Mareckiego. W czasie jego trwania rozmawialiśmy m.in. o tym, skąd się bierze czysta woda w naszych kranach. Po owocnym spotkaniu planujemy stałą współpracę z tymi bardzo zaangażowanymi w propagowanie szacunku do środowiska i życzliwymi młodzieży osobami, m.in. w zakresie projektu Wodociągu Mareckiego: „KoloroWODAnki - szkoła dla przedszkola ” – polegającego na współtworzeniu przez dzieci i młodzież kilkunastostronicowej, zabawnej i edukacyjnej książeczki, która ma zawierać zadania, ciekawostki i kolorowanki dla przedszkolaków na temat wody.

                   Przed świętami Bożego Narodzenia koło naukowe przygotowało i wydało gazetkę pt. Fakcik, w której zawarte zostały zadania konkursowe dotyczące oszczędzania wody adresowane nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do całej lokalnej społeczności.

                   Aktualnie „Dzieciaki z energią” planują spotkanie z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie, podczas którego dowiedzą się w jaki sposób działa oczyszczalnia ścieków  „KRYM”.

       Uczniowie przygotowują również obszerny projekt ekologiczny związany z problemem oszczędzania wody. Muszą pokazać i dokładnie objaśnić, jakie działania podejmują lub zamierzają podjąć w celu zmniejszenia zużycia wody. Praca ma dotyczyć działań możliwych do wprowadzenia w domu bądź szkole, i mieć charakter planu, tłumaczącego krok po kroku, jak wprowadzić w życie przedstawione założenia oszczędzania wody.

       Udział w projekcie z pewnością pozostawi ślad w świadomości młodzieży i, miejmy nadzieję, zaowocuje proekologicznymi postawami w przyszłości. Zachęcamy do udziału w konkursie. Można dołączyć na każdym etapie jego trwania.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • spzag@wp.pl
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
 • Nasze media społecznościowe