• Aktualności

      • Krajobrazy Polski

      • Uczennice Maja Czaplińska,Amelia Butryn i Lena Butryn z kl. 5b przygotowały plakaty na temat Krajobrazy Polski,urozmaicając nam lekcje geografii i zachęcając do podróżowania po Polsce.

       Ewa Żelizko

      • Dzień Świętego Patryka.

      • 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

       W dniu dzisiejszym zapraszamy całą społeczność szkolną na słodkie zakupy z okazji Dnia św. Patryka (ciastka i babeczki wykonane przez koordynatorów wolontariatu i pomocników).

       Babeczka - 5zł

       Ciatka - 3zł

       Zysk ze sprzedaży słodkości zasili skarbonkę wolontariatu.

       Marta Kasprowicz

       Małgorzata Krzemińska

       Sylwia Łaskowska

       Poza możliwością skosztowania z zielonych ciastek i babeczek, zachęcamy do ubrania się w coś zielonego tak, aby ani jeden leprechaun nie mógł Was dostrzec (kto wie może uda Wam się znaleźć the pot of gold i uniknąć koleżeńskich pinches). Poza tym na przeciw stołówki i przy pokoju nauczycielskim znajdziecie strings with clovers - na których zapisujemy wishes i odwieszamy na sznureczek. 

       🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

      • Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie na wykonanie „Pisanki Wielkanocnej”

      • Cel konkursu:

       - kultywowanie tradycji związanej ze Świętami Wielkanocnymi,

       - pobudzenie inwencji twórczej w zakresie wykonywania pisanek,

       - rozwijanie wrażliwości estetycznej.

       Przedmiotem konkursu jest wykonanie pisanki wielkanocnej dowolną techniką zdobienia na jajkach gotowanych, wydmuszkach, jajkach styropianowych itp.

                       Konkurs jest skierowany do uczniów z klas 0,I-III, IV-VIII

       Zwycięzcy zostaną wybrani w trzech kategoriach: klas 0,I-III i klas

       IV-VIII. W każdej kategorii zostaną przyznane nagrody za pierwsze, drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia.

       Prace konkursowe prosimy przynosić na lekcje religii do dnia

       22 marca 2023r.

       Komisja konkursowa ogłosi zwycięzców do dnia 24 marca 2023r.

       Kryteria oceny:                                                  

       - estetyka wykonania pisanki

       - pomysłowość i oryginalność

       - wkład pracy rodziny

       Organizator konkursu- Ewa Żelisko,

       ks. Paweł Cudny

        

      • Warsztaty edukacyjne w  Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki w Warszawie.

      • 9.02.2023  uczniowie klasy VI a uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych zorganizowanychw  Centrum Edukacyjnym Instytutu Pamięci Narodowej im. Janusza Kurtyki - Przystanek Historia w Warszawie.Podczas zajęć uczniowie poznali realia, w jakich dorastała młodzieżw latach 80. XX wieku. Dowiedzieli się kim był stacz kolejkowy, czym zajmował się komitet kolejkowy, czym była kartka, gdzie ją otrzymywano oraz co można było za nią kupić. Grali w  popularne gryz lat osiemdziesiątych ( Wisielca,  Państwa Miasta oraz kapsle).

      • Kursy dla uczniów klas ósmych.

      • Szanowni Rodzice,

       Drodzy Uczniowie klas ósmych!

        

       Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas ósmych prowadzonych w formule online (1x w tygodniu), które mogą przygotować uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego. Kursy startują z początkiem grudnia.

       Dzięki współpracy naszego samorządu z Fundacją Miasto i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego udało nam się wynegocjować dla mieszkańców bardzo konkurencyjny opust od ceny podstawowej kursu w wysokości 75%. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji!

        

       Co zyskają uczniowie?

       • dowiedzą się, jakie są strategie rozwiązywana zadań egzaminacyjnych
       • omówią z nauczycielem kluczowe zagadnienia egzaminacyjne
       • zrozumieją, z czym mają problem na lekcjach w szkole
       • nadrobią zaległości

        

       Co otrzymają rodzice?

       • korzystną cenę za kurs przygotowujący do egzaminów
       • 218,75 zł za kurs z jednego przedmiotu przy cenie podstawowej za kurs 875 zł
       • wsparcie i pomoc dla swoich dzieci

        

       Kurs dla uczniów klas ósmych składa się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) prowadzonych w formule online (1x w tygodniu). Lekcje odbywają się na platformie e-learningowej Lecturus Junior w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji. Uczniowie mają do wyboru 3 przedmioty egzaminacyjne.

       Zajęcia są prowadzone przez certyfikowanych trenerów oświaty, nauczycieli z całego kraju, laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online. Kursy są realizowane zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, z wykorzystaniem systemu najwyższej jakości technologicznej i najwyższym poziomie bezpieczeństwa Cisco Webex.

       Jesteś rodzicem lub uczniem? Pomożemy Ci ogarnąć lekcje!

       Wejdź na https://sklep.lecturus.pl i sprawdź jaki rabat przygotował Twój Samorząd!

       Zachęcam gorąco do skorzystania z tej propozycji! Kursy to szansa dla naszych dzieci na lepsze wyniki w nauce, to wyrównanie barier i poprawienie dostępności do wiedzy, jakiej do tej pory nie było w polskiej przestrzeni edukacji.

       Prezydent/Burmistrz

        

        

       LECTURUS Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego łączy doświadczenie najlepszej kadry, nowoczesne narzędzia nauki i komunikacji on-line sprawdzone podczas pandemii, powszechnie dostępne na smartfonie, laptopie czy komputerze. Partnerem Lecturus Sp. z o.o. jest fundusz inwestycyjny TISE SA Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, który tworzą instytucje zajmujące się finansowaniem projektów społecznych i etycznych. Lecturus jest twórcą i skutecznie wdraża od 2020 roku platformy nauczania on-line. Dowiedz się więcej na www.lecturus.pl

      • Warsztaty Kolorowych Kredek z okazji Dnia Babci i Dziadka

      • Nowa galeria Warsztaty Kolorowych Kredek z okazji Dnia Babci i Dziadka . została dodana do albumu fotograficznego

       Wczorajsze warsztaty Kolorowych Kredek z okazji Dnia Babci i Dziadka były bardzo miłym czasem spędzonym z bliskimi osobami. Babcie obiecały, że z radością jeszcze kiedyś nas odwiedzą. Odwiedził nas również jeden Dziadek, który jako przedstawiciel innych Dziadków, świetnie poradził sobie reprezentując pozostałych, którzy nie mogli przybyć. Gościliśmy w sumie 33 osoby.

       Dziękujemy za cudownie spędzony czas i zapraszamy ponownie.

      • KODUJ Z GIGANTAMI.

      • Giganci Programowania w Wołominie zapraszają na bezpłatną naukę programowania! 🔥🔥🔥 Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych i średnich: 🔹Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 4-5 oraz 11-12 lutego 🔹Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor 🔹Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python C++ Tematem warsztatów będzie “Retro- programowanie” 📍Zajęcia odbędą się w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51b oraz online 📍Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/ Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem! Patronat nad wydarzeniem sprawują: ⭐ Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan

      • "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

      • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

       nasza szkoła przystepuje do akcji "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

       Zadaniem dzieci jest przynoszenie pustych TUSZÓW (nie tonerów !!!) do szkoły i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartoników wrzutowych (jeden pojawi się jutro przy wejściu do szkoły, drugi przy pokoju nauczycielskim).

       Organizator zbiórki, firma Eko-System zadba aby tusze trafiły do recyclingu, a część uzyskanych środków zamienią na karmę dla schronisk podległych TOZ. TOZ decyduje które schronisko otrzymuje wsparcie.

       Dzięki działaniom firmy Eko-System od początku akcji Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Polsce przekazano 20 ton karmy i napełniono 70 000 psich i kocich misek. W ten sposób uczymy również dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych, wyrabiamy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.

       Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i przynoszenia do wystawionych pojemników TUSZY (nie tonerów !!!).

       Sylwia Łaskowska

      • ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

      • Przed Świętami nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na Najpiękniejszą Zakładkę do Książki. Na konkurs wpłynęło 40 prac uczniów z klas I-III. Komisja konkursowa w składzie: K. Kupiec, K. Borowska,
       D. Michniewicz-Stryjek doceniła kreatywność uczniów oraz pracę włożoną w przygotowanie zakładek i wyłoniła następujących zwycięzców:

       I miejsce Zuzanna Szewczyk kl. 1a

       II miejsce Kalina Kacprzak kl. 2b

       III miejsce Kinga Wytrykus kl. 1a

       Wyróżnienie: Szymon Tandecki kl. 2c, Maria Miszczuk kl. 1b.

       Serdecznie gratulujemyE. Mech, W. Bala

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin
    05-200 Wołomin
    Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe