• Aktualności

      • "Ziemia w Twoich rękach"

      •             W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi, który przypada na dzień 22 kwietnia, w naszej szkole odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Ziemia w Twoich rękach”. 

             Prace plastyczne nawoływały do ochrony naszej planety przed szkodliwymi działaniami oraz ukazywały piękno Ziemi. 

              Z radością ogłaszamy wyniki w/w konkursu: 

       I miejsce - Piotr Benbenkowski kl. 5a 

       II miejsce - Oskar Birek kl. 6b 

       III miejsce - Karolina Żochowska kl. 8a 

       Wyróżnienia: 

       • Hanna Gierej kl. 5c

       • Oliwier Birek kl. 6b 

       • Kamil Parzyszek kl. 5a 

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów. Pozdrawiamy, organizatorzy konkursu: Ewa Żelisko, Katarzyna Borowska, Beata Uszyńska.

      • Zbiórka do Domu Dziecka w Równem

      •          Dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, udało się zebrać produkty higieniczne dla Domu Dziecka w Równem.

               Zebrane produkty to szampony do włosów, żele pod prysznic, pasty i szczoteczki do zębów, balsamy do ciała, mydło, kremy do twarzy, odżywki do włosów krem do rąk, lokówka i wiele innych.

             Produkty dostarczyła Pani Aneta Skowrońska przy pomocy naszych uczniów.

             Dziękujemy za Państwa zaangażowanie w zbiórkę.

      • Powitanie wiosny!

      •        W tym tygodniu przypadł kalendarzowy Pierwszy Dzień Wiosny i jak przystało na tę długo wyczekiwaną przez nas porę roku, powitaliśmy ją w szkole z prawdziwymi honorami. 

             Kolorowe kwiaty ozdabiały nasze włosy, na korytarzach zazieleniło się, uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu zastępstwa dla tradycyjnego plecaka oraz solidaryzując się z osobami chorymi na Zespół Downa włożyliśmy skarpety nie do pary.

             Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy.

       Samorząd Uczniowski

      • Jubileuszowy XX Powiatowy Konkurs Recytatorski Poezji K.K. Baczyńskiego

      •        Z dumą pragniemy podzielić się relacją z Jubileuszowego XX Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Poezji K.K. Baczyńskiego zorganizowanego przez Zespół Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Tłuszczu.

              Tegoroczna edycja zgromadziła ponad 100 utalentowanych uczestników. Poziom prezentacji był niezwykle imponujący, co tylko potwierdza bogactwo młodych talentów. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy 7a: Magdalena Kanciała, Aleksandra Bartkiewicz oraz Patrycja Grabowska.

             Składamy gratulacje dla Magdy, za jej osiągnięcia. Z wielką dumą ogłaszamy, że zdobyła 2. miejsce w kategorii "Poezja śpiewana" oraz została wyróżniona w kategorii "Recytacja". Jej talent i zaangażowanie zasługują na największe pochwały.

              Wszystkie nasze uczennice pięknie się zaprezentowały. Gratulujemy każdej z nich odwagi i talentu, które pokazują światu. Dziewczętom w przygotowaniu do konkursu pomagały pani Emilia Mech oraz pani Anna Jarząbek.

      • Lekcja WOS

      •       Dnia 1 marca 2024 r. na lekcji WOS, w klasie 8 gościliśmy Panią Emilię Miśkiewicz, Radcę Prawną. Pani Emilia, przedstawiała uczniom na lekcji WOS, swoją wykonywaną pracę w sposób bardzo imponujący oraz ciekawy.

           Przenieśliśmy się na moment do sądu, gdzie na naszych oczach rozegrała się batalia pomiędzy Powodem a Pozwanym. Uczniowie mieli okazję zadać pytania naszej prelegentce związane z  karierą zawodową.

          Serdecznie dziękujemy Pani Emilii, za przybycie do naszej szkoły i poświęcony nam swój prywatny czas. Życzymy Pani, sukcesów prywatnych i zawodowych.

        Organizator wydarzenia - Ewa Żelisko.

      • Dzień Bezpiecznego Intenetu

      •       Każdego roku wspieramy Dzień Bezpiecznego Internetu przez organizację w szkole inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów (m.in. lekcje informatyki poruszające tematykę bezpieczeństwa w Internecie, kursy e-learningowe ( OSE IT szkoła), konkursy, udział w lekcjach on-line ze strony DBI).

               6 lutego 2024r. w szkole przeprowadzono test z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu, do którego przystąpiło 21 uczniów z klas 4-8.

               Maksymalna liczba punktów z testu wynosiła 20- uczniowie uzyskali średnią punktację 16,6 co stanowi 83%.

             Uczniowie w 95% wiedzą co to jest cyberprzemoc i jakie są sposoby ochrony swojej prywatności w Internecie- a 62% zna jej skutki.

              Uczniowie wiedzą (90%) jakie są konsekwencje nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu oraz co oznacza prywatność online (100%)

      • Gminny Konkurs Plastyczny „ArtPresja”

      •    Gminny Konkurs Plastyczny „ArtPresja” Vincent Van Gogh, Michał Anioł, Edgar Degas, Francisco Goya, Picasso, Yayoi Kusamo, Edvard Munch, Frida Kahlo, Andrzej Wróblewski, Leopold Gottlieb – to tylko niewielka grupa artystów, których dotknęła depresja i inne problemy psychiczne. Ich ogromna wrażliwość i niepogodzenie z otaczającym światem często popychały ich na dno rozpaczy i bezsilności. Sztuka była wytchnieniem, ucieczką, sposobem na wyrażenie swojego bólu. Dawała nadzieję na lepsze dziś i jutro…

             Dziś wiele osób zmaga się z podobnymi problemami, niezależnie od wieku, dlatego zapraszamy Cię do świata sztuki, który może w magiczny sposób stać się sposobem na odnalezienie siebie i uleczenie swojej duszy. Zainspiruj się którymś z artystów, którego nie ominął mrok depresji, przedstaw własną interpretację Jej/Jego dzieła.

            Na prace plastyczne, wykonane przez uczniów klas 4-8, w dowolnej technice (rysunek, obraz, wyklejanka – kartka A3, lub praca przestrzenna z trwałych materiałów) czekamy do 21 lutego 2024r - proszę składać je do Pani Sylwii Łaskowskiej.

              Wyniki Konkursu zostaną ogłoszone w dniu 23 lutego, w którym obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją.

      • "Trzymaj formę"

      •     "Trzymaj Formę!" to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Celem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. W ramach programu chętni uczniowie wykonali piękne piramidy żywienia i talerze zdrowia.

      • "Koduj z Gigantami"

      •      Giganci Programowania w Wołominie zapraszają wszystkich uczniów do udziału w bezpłatnych warsztatach z programowania! 🔥�

          „Koduj z Gigantami” to organizowana przez Gigantów Programowania ogólnopolska, społeczna akcja edukacyjna. Temat przewodni 14-stej edycji warsztatów to „Poszukiwacze kodu”. 

             Celem „Koduj z Gigantami” jest popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży,                   a honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Minister Edukacji i Nauki, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Pani Elżbieta Radwan, Burmistrz Wołomina.

            To świetna okazja, aby wejść w świat kodowania i poszerzyć swoje umiejętności!!. Młodsi uczniowe będą mogli tworzyć własne gry w Scratch, Minecraft Education oraz aplikacje mobilne w Appinventor. Dla starszych uczniów przygotowaliśmy ciekawe projekty w profesjonalnych językach C++, C# oraz Python.

       Temat przewodni wydarzenia: Poszukiwacze Kodu 🧐

          Doświadczenie w programowaniu nie jest potrzebne - chęć do nauki wystarczy! Uczestnicy warsztatów poznają podstawy programowania pod okiem doświadczonych trenerów, a także będą mieli okazję poczuć się jak prawdziwi programiści 😎 🔸 

       Wraz z Uczniami  będziemy tworzyć własne programy i gry w 6 środowiskach programistycznych:

       • klasy 1-3: Scratch oraz Minecraft Education,
       • klasy 4-6: Scratch, Minecraft Education oraz tworzenia aplikacji na smartfona w AppInventor,
       • klasy 7-8: C++, C# i Python,
       • szkoła średnia: C++, C# i Python.

       Warsztaty odbędą się w placówce Giganci Programowania w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51B 

       Termin warsztatów:  ferie zimowe 2024 ( 20-21 stycznia, 27-28 stycznia oraz 3-4 lutego)

       Zachęcamy do zapisów poprzez formularz: https://www.kodujzgigantami.pl

       Liczba miejsc jest ograniczona.

       ​​​

      • Jasełka

      •       Jak co roku przedstawienie jasełkowe to już tradycja naszej szkoły.

       Tegoroczny występ przygotowały klasy 3 pod kierunkiem swoich Pań: Moniki Barankiewicz, Joanny Wróblewskiej i Wioletty Bali, oraz uczennice z klas 4-6 z Panią Emilią Mech.

           Kolejny raz jasełka udowodniły, że w szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Uczniowie przygotowali się  z wielkim zaangażowaniem, pamiętając o powadze wydarzenia, jakim było przyjście na świat Zbawiciela. Symboliczna, ale zarazem efektowna scenografia przenosiła widza wprost do stajenki                                               w Betlejem.

       Mamy nadzieję, że przedstawione wydarzenia narodzin Jezusa przygotowały wszystkich do Świąt Bożego Narodzenia, wprowadziły w nastrój i tajemnicę oraz przyniosły wiele radości.

       Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT

      • Promujemy czytelnictwo

      •    W naszej szkole realizujemy projekt promujący czytelnictwo, zorganizowany we współpracy z Księgarnią „Szkoleś” w Wołominie. Jego głównym celem jest popularyzowanie czytelnictwa, integrowanie społeczności szkolnej, wdrożenie dzieci do częstych kontaktów z książką  i przygotowanie do samodzielnego czytania oraz czytania ze zrozumieniem. W ramach projektu odbędzie się wiele działań proczytelniczych.

                I etap projektu był skierowany dla klas 0-1. Kolejne będą adresowane do klas 2-3. W Listopadzie odbyło się pierwsze spotkanie z Panią Jolantą – właścicielem księgarni „Szkoleś” w Wołominie, w którym uczestniczyli uczniowie klas 0-1. Pani z księgarni zaprezentowała serię książek objętych programem wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku 5-7 lat:  „Czytam sobie” na poziomie 1, 2, 3. Książki te ułatwiają dziecku stawianie pierwszych kroków w nauce czytania.

       Podczas spotkania został ogłoszony konkurs czytelniczy „Przeczytaj i namaluj”.

       Zadaniem uczniów  z klas 0-1 było przeczytanie wybranej książeczki z serii „Czytam sobie” wypożyczonej             w bibliotece lub zakupionej w księgarni, następnie namalowanie ilustracji nawiązującej do jej treści. 
                Konkurs czytelniczy cieszył się dużym zainteresowaniem, uczestniczyło w nim: 17 uczniów z  klasy 0a, 3 uczniów z klasy 1a, 2 uczniów z klasy 1b oraz  13 uczniów z klasy 1c. W dniu 19.12.2023 nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe oraz upominki.

              Laureatami zostali:

       Aleksander Nowak-Iwaszko, kl. 1c

       Pola Szymborska, kl. 1c

       Barbara Wrzosek, kl.1c

       Szymon Zych, kl. 1b. 

          Mamy nadzieję, że takie inicjatywy zachęcą dzieci do częstszego sięgania po książkę i wdrożą do systematycznego czytania.

      • "Choineczka na stoliczek"

      •          Święta to wyjątkowy czas, w którym składamy sobie wzajemnie życzenia pełne ciepła  i serdeczności.  Niech świąteczna atmosfera napełnia serca radością! 
                Właśnie takie przesłanie towarzyszyło uczniom klasy 4 b i 5b, a także innym uczniom z naszej szkoły, którzy wraz z  wychowawcami klas: panią Anną Jarząbek i panią Emilią Mech wykonali                        „Choineczki na stoliczek”. Akcja ta była przeprowadzona w ramach szkolnego wolontariatu „Moc promieni”. 

              Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak wielu uczniów o otwartym i dobrym sercu.  W akcję zaangażowało się 97 uczniów naszej szkoły. Wykonaliśmy 100 choinek. 
            Mamy nadzieję, że nasze skromne prezenty napełnią radością serca i umilą świąteczny czas pacjentom Szpitala MBNP w Wołominie oraz pensjonariuszom DPS w Radzyminie.
              Składamy serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy włączyli się do akcji, całej społeczności szkolnej. Szczególnie  Pani Annie Wróblewskiej z Rady Rodziców, która dostarczyła w naszym imieniu choineczki do DPS-u w Radzyminie. 

      • “Co chcesz powiedzieć dziecku na drugim końcu świata?”

      •     Prezentujemy wspaniałe dzieła laurki naszych uczniów biorących udział w akcji szkolnej pt. „ Co chcesz powiedzieć dziecku na drugim końcu świata ? Laurka misyjna dla dzieci z Ghany" ( Afryka )

            Nasza parafianka Zofia Rakoczy leci z misją do biednych dzieci z Afryki.

          Życzymy Zosiu wszelkiego dobra i zapraszamy do nas po powrocie. 

            Dziękujemy Wszystkim uczniom za zaangażowanie się w powyższe dzieło z nadzieją uśmiechu dzieci           z Afryki.

       Katecheci

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe