• Aktualności

            • Podsumowanie powiatowego projektu „Kwiatowa łąka dla owadów”

            •  

              Podsumowanie powiatowego projektu   „Kwiatowa łąka dla owadów”

               

              W ramach innowacji pedagogicznej „Owady w ogrodzie”, która jest realizowana w klasie IIb przez panią Agnieszkę Kowalik  -  powstał projekt ekologiczno – przyrodniczy pod nazwą „Kwiatowa łąka dla owadów”. Do udziału w projekcie zostały zaproszone  wszystkie szkoły podstawowe z terenu powiatu wołomińskiego.                                                                                                                                                     
                Celem projektu było:                                                                                                                                                     

              • podniesienie świadomości dzieci na temat znaczenia owadów zapylających, 
              •  ochrona naturalnego środowiska zapylaczy,            
              •  rozpoznawanie gatunków owadów zapylających ze szczególnym uwzględnieniem pszczół,  
              •  założenie kwietnej łąki.

               

                    Przedsięwzięcie  zostało objęte patronatem  Nadleśnictwa Drewnica. Partnerami projektu był Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Centrum Ogrodnicze WITONA z Radzymina.

                  Projekt zakładał utworzenie na terenie placówek szkolnych łąk kwietnych, które miały stanowić miejsce doświadczeń  i obserwacji owadów zapylających oraz być ostoją dla dzikich zapylaczy. Wszystkie placówki, które zgłosiły się do udziału w projekcie zagospodarowały zieloną przestrzeń przy swoich szkołach i posiały rośliny miododajne oraz ulubione mieszanki kwiatowe. W okresie trwania projektu opiekunowie wraz ze swoimi uczniami wzbogacali swoją wiedzę na temat owadów pożytecznych i korzyści płynących z pielęgnowania terenów sprzyjającym owadom . Dzieci budowały domki dla owadów, tworzyły naturalne poidełka na upalne dni oraz doskonaliły umiejętność rozpoznawania poszczególnych gatunków zapylaczy.   W minionym roku kwietne łąki można było podziwiać nie tylko wokół obiektów edukacyjnych. Od pewnego czasu wpisują się one w architekturę naturalną naszych gmin. To ogromny sukces. Gdyż tylko naturalna ochrona dzikich miejsc bytowania zapylaczy może zatrzymać masowe wymieranie pszczół i przywrócić równowagę w przyrodzie.

                  Na podstawie nadesłanej dokumentacji,  jury konkursowe powołane w celu wyłonienia najpiękniejszej kwietnej rabaty na terenie powiatu wołomińskiego dokonało wyboru trzech szkół, wokół których powstały najwspanialsze kwietne łąki.

              I MIEJSCE  zajęła  Szkoła Podstawowa im. Jana Ignacego Paderewskiego w Zagościńcu,

              II MIEJSCE  -  Szkoła Podstawowa nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie

              III MIEJSCE  -  Szkoła Podstawowa Specjalna im. Marii Konopnickiej w Radzyminie

               

               W pracach komisji wzięły udział:   Ewa Cholewińska –   Kierownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta  i Gminy Radzymin,  Dorota Górska –  Pracownik Wydział Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Wołominie i Katarzyna Czuba –Wicedyrektor Szkoły Podstawowej  nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie.

                     Nagrody i dyplomy dla zwycięzców  najładniejszych kwietnych łąk w ramach projektu „Kwiatowa łąka dla owadów”  zostały ufundowane przez Nadleśnictwo Drewnica przy współpracy z Centrum Ogrodniczym WITONA w Radzyminie.

                    Dziękujemy wszystkim placówkom, które zgłosiły się  udziału w projekcie a laureatom serdecznie gratulujemy.

            • MŁODZIEŻOWA RADA MIASTA

            • INFORMACJA dla KANDYDATÓW DO MŁODZIEŻOWEJ RADY MIASTA

              "Jesteś młodym, aktywnym człowiekiem i chcesz działać na rzecz swoich rówieśników? Zgłoś się do Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin na kadencję 2022-2023!

              Czym właściwie zajmuje się Młodzieżowa Rada Miasta?

              Szczegółowo zasady działalności MRM określa jej Statut: (https://wolomin.bip.net.pl/?a=19323)

              Ogólnie do zadań MRM należy m.in. integracja i współpraca środowisk młodzieżowych na terenie Gminy Wołomin, organizacja aktywnego uczestnictwa młodzieży w życiu publicznym, promocja kultury, w szczególności tworzonej przez ludzi młodych i do nich adresowanej i wiele innych. Udział w radzie pozwala ludziom takim jak ty na realizowanie swoich pomysłów - organizowanie np. wydarzeń sportowych (turnieje, zawody), akcji charytatywnych, wystaw, szkoleń. To wszystko finansowane z budżetu MRM

              Kto i jak może się zgłosić?

              Kandydatem na członka Młodzieżowej Rady Miasta może zostać uczeń szkoły podstawowej i ponadpodstawowej w wieku 13 – 18 lat mieszkający w Gminie Wołomin.

              Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, na którym poza tobą podpisze się co najmniej 5 uczniów popierających twoją kandydaturę.

              *Osoby z Wołomina, uczące się poza granicami gminy Wołomin, do swojej kandydatury muszą załączyć listę poparcia podpisaną przez 30 osób.

              Formularz zgłoszeniowy należy przekazać Okręgowej Komisji Wyborczej Opiekunom SU

              p. .Wasiak, p.D.Tucin, p.K.Kupiec

              Zgłoszę się i co dalej?

              Gdy listy kandydatów z poszczególnych szkół będą gotowe, w dniach 14-16 grudnia odbędą się wybory on-line. Każdy uczeń danego okręgu wyborczego/danej szkoły będzie mógł oddać głosy na 1 wybranego kandydata.

              Wyniki wyborów ogłosimy w styczniu 2022 roku, wtedy też odbędzie się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta w nowym składzie.

              W razie pytań zachęcamy do kontaktowania się z dyrekcją szkoły lub osobą wyznaczoną na koordynatora wyborów.

              Czekamy na Twoje zgłoszenie!"

               

               

            • Rodzinne Dyktando

            • W piątek, 26 listopada o godzinie 18.00, zapraszamy całe rodziny naszych Uczniów  na platformę Teams do wspólnego pisania dyktanda w ramach Kampanii społecznej dla poprawnej polszczyzny. Wspólnie sprawdzimy błędy   i wytłumaczymy zasady pisowni. Liczymy na dobrą zabawę w gronie najbliższych i znajomych. Link do spotkania będzie zamieszczony w czwartek.

            • Gratulacje

            • Z ogromną radością i dumą przyjęliśmy wiadomość o przyznanym wyróżnieniu naszej Dyrektor, pani Agnieszce Kordyzon-Andrzejewskiej.

              W dniu 19 października 2021 r. w Auli Schumanna Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego Pani Agnieszka Kordyzon-Andrzejewska otrzymała Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

              Bardzo cieszy nas to wyróżnienie i docenienie pracy i trudu, wkładanego w pełnienie tej niełatwej funkcji w bardzo wymagających czasach.

              Dlatego raz jeszcze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

            • OSTATNIE SPISOWE SOBOTY

            • W dniach 2–17 września 2021 r.

              w Urzędzie Miejskim w Wołominie będzie pełnił dyżur

              rachmistrz spisowy

              Godziny przyjęć:

              pon.:            9.00 – 18.00

              wt. – czw.:   8.30 – 15.30

              pt.:               8.30 – 14.00

               

              W dniach 20–30 września 2021 r.

              w Urzędzie Miejskim w Wołominie będzie pełnił dyżur

              rachmistrz spisowy

              Godziny przyjęć:

              pon.:            9.00 – 18.00

              wt. – czw.:   8.30 – 15.30

              pt.:               8.30 – 14.00

               

            • Jak spisać się szybko?

            • Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz.

              Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

              Formularz możesz wypełnić dla wszystkich osób, z którymi mieszkasz (np. małżonek, dzieci). Do wypełnienia formularza nie musisz się specjalnie przygotowywać, ale miej pod ręką swój numer PESEL (i domowników, jeśli wypełniasz ich formularze). Jeśli mieszkasz w domu jednorodzinnym, przypomnij sobie, w którym roku budynek został oddany do użytkowania.

              Jeśli masz taką możliwość, pomóż starszym członkom Twojej rodziny w wypełnieniu formularza lub, jeśli wyrażą zgodę, zrób to za nich. Dla seniorów kontakt z rachmistrzem może budzić lęk i obawę o swoje bezpieczeństwo.

              Jak można się spisać bez Internetu?

              Do końca września jest również możliwość spisania się przez telefon. Ta metoda to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Wystarczy zadzwonić na Infolinię Spisową 22 279 99 99 i postępować zgodnie z komunikatami. Trzeba jednak liczyć się z tym, że pod koniec września może być duże obciążenie Infolinii i ta metoda nie będzie tak szybka jak samospis internetowy.

              Jeśli w najbliższym czasie będziesz w Urzędzie Miejskim w Wołominie, możesz skorzystać z punktu spisowego lub z pomocy rachmistrza spisowego. Wypełnienie obowiązku spisowego w Urzędzie przebiega bardzo sprawnie. Pamiętaj żeby sprawdzić godziny pracy Urzędu oraz godziny dyżurów rachmistrza.

              Podczas tegorocznego spisu powszechnego informacje zbierane są również przez rachmistrzów spisowych. Jeśli skontaktuje się z nami rachmistrz, nie możesz odmówić mu przekazania danych! Wypełnienie formularza z rachmistrzem przebiega bardzo sprawnie i bezpiecznie.

              Jeśli chcesz się spisać szybko, bezpiecznie i wygodnie w domu, wejdź na https://spis.gov.pl i spisz przez Internet! To naprawdę proste! Jeśli sam sobie nie poradzisz, skorzystaj z pomocy najbliższych bądź rachmistrza.

            • Godziny pracy szkoły i sekretariatu w okresie wakacyjnym

            • GODZINY PRACY SZKOŁY I SEKRETARIATU
              W OKRESIE WAKACYJNYM 2021 

              (obsługa petentów)
               

              SZKOŁA:               08:00 – 16:00

              SEKRETARIAT:     08:00 – 14:00 

              W okresie 15-30 lipca 2021 r. sekretariat nieczynny z powodu urlopu pracownika.

            • Rachmistrzowie ruszają w teren

            • Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Urząd Statystyczny w Warszawie informuje, że na terenie całego województwa mazowieckiego od 23 czerwca pracę w terenie rozpoczynają rachmistrzowie spisowi.

              Rachmistrzowie będą docierać do tych osób, które jeszcze się nie spisały przez Internet lub telefon. Warto skorzystać z tej możliwości i wypełnić obowiązek spisowy, aby nie myśleć o tym podczas wakacji.

              GUS informuje, że odmowa udzielenia odpowiedzi podczas wywiadu realizowanego przez rachmistrza spisowego skutkuje przekazaniem do organów ścigania zawiadomienia o niedopełnieniu obowiązku ustawowego i wszczęciem postępowania w sprawie o wykroczenie.

              Rachmistrzowie są przygotowani do pracy w reżimie epidemicznym. Są zabezpieczeni w środki ochrony, a wywiad można przeprowadzić w bezpiecznej odległości.

              Każdy rachmistrz posiada identyfikator i powinien on być okazany na samym początku rozmowy. Sprawdzić tożsamość rachmistrza możemy przez aplikację internetową na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/ lub dzwoniąc na infolinię spisową 22 279 99 99.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
      • 22 787 71 45
      • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
      • 1251141342
      • 017209340
      • 85.20.Z
      • 15227
  • Nasze media społecznościowe