• Aktualności

            • Być jak Ignacy-IV etap

            • Witajcie! Tu ponownie my, uczniowie zkoła naukowego Dzieciaki z energią ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu.

              Uczestniczymy już w czwartym, ostatnim w tym roku szkolnym, etapie V edycji programu edukacyjnego Być jak Ignacy.

              31 marca ukończyliśmy III etap konkursu, który dotyczył transportu i miast przyszłości. Opracowaliśmy wówczas projekt graficzny pojazdu przyszłości. Możecie go obejrzeć, klikając w link:

              https://www.canva.com/design/DAEaLNvezKA/GMTBrLfkFZ9IONRAsfnOGw/view?utm_content=DAEaLNvezKA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=sharebutton

              IV etap dotyczy technologii cyfrowych, Internetu i programowania. Podczas spotkań online koła naukowego dyskutujemy na temat bezpieczeństwa w sieci, programowania, gier i filmów 3D oraz sztucznej inteligencji oraz konstruowania robotów. Organizator konkursu przygotował na ten temat wiele interesujących materiałów. Poszukujemy teżwiedzy samodzielnie, staramy się rozmawiać z osobami, które mają doświadczenie w danej dziedzinie.

              28 kwietnia uczestniczyliśmy w bardzo interesującym spotkaniu z Panem Januszem Stanisławem Wierzbickim, Specjalistą ds. merytorycznych w Ośrodku Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów wWarszawie(https://www.oeiizk.waw.pl/o nas/misja/).

              Spotkaliśmy się również, by podyskutować o naszym nowym projekcie, z Uczniami Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Michalitów wMarkach oraz ich nauczycielem informatyki, Panem Pawłem Mierzejewskim.

              Przed nami jeszczerozmowaz Panem Sebastianem Jakubiakiem reprezentującym Digital University (https://digitaluniversity.pl/about-us/).

              Planujemy też spotkanie z Panem Hubertem Graczykiem z Koła Naukowego Robotyków KNR Politechniki Warszawskiej: https://www.ee.pw.edu.pl/blog/2021/04/29/student-wydzialu-elektrycznego-finalista-studenckiego-nobla-2021/.

              Aktualnie realizowanym przez nas zadaniem jest przygotowanie projektu odpowiadającego na pytanie, jak nowa technologia i technologia przyszłości mogą pomóc ludziom w codziennym życiu.

              Trzymajcie za nas kciuki! Serdecznie pozdrawiamy!😊

              Koło naukowe Dzieciaki z energią

              Uczniowie:

              Aleksandra Bartkiewicz

              Dominika Gierej

              Katarzyna Kaczmarska

              Magdalena Kanciała

              Wiktoria Kanciała

              Julia Matela

              Nina Szymańska

              Maryla Wąsowska

              Emilia Wilczak

              Miłosz Wnuk

              Zuzanna Wyszomirska

              Nauczyciele – opiekunowie koła:

              Małgorzata Gawryś,

              Monika Lach

              Paulina Mroczek

              Bogumiła Jarosławska-Malinowska


               

            • Dzwoni rachmistrz? Skorzystaj z jego pomocy!

            • Rachmistrz spisowy to nie akwizytor, natrętny sprzedawca ani wyłudzacz danych. Kiedy do Ciebie dzwoni, robi to po to, żeby Ci pomóc wypełnić obowiązek spisowy! Dlatego gdy zobaczysz, że dzwoni 22 828 88 88, odbierz telefon od rachmistrza, wysłuchaj go i od razu spisz się razem z nim! Oszczędzisz na czasie i rachunku telefonicznym.

              Nie jesteś jeszcze w gronie osób spisanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021)? Możesz w takim razie spodziewać się telefonu od rachmistrza. Nie ignoruj tego połączenia i nie odmawiaj pod byle pretekstem. Rachmistrz jest dla Ciebie wsparciem i naprawdę warto skorzystać z jego pomocy.

              Dlaczego nie warto odmawiać rachmistrzowi?

              Rachmistrz nie jest akwizytorem i nie chce nam niczego sprzedać. Jedynym celem jego pracy jest pomoc mieszkańcom w wypełnieniu obowiązku spisowego. Dlatego warto go wysłuchać i dowiedzieć się, w jaki sposób chce nas wesprzeć.

              Spis ze wsparciem rachmistrza jest o tyle łatwiejszy, że to rachmistrz prowadzi nas po całym formularzu spisowym. Jeśli mamy jakieś wątpliwości co do treści pytań, możemy od razu poprosić rachmistrza o wyjaśnienie.

              Pomoc rachmistrza jest szczególnie przydatna w przypadku osób, które nie czują się zbyt pewnie używając komputera i Internetu albo w ogóle nie miały styczności z cyfrowym światem. Formularz spisowy jest bowiem dostępny wyłącznie przez Internet – jeśli nie umiemy się spisać samodzielnie, należy bezwzględnie skorzystać z pomocy rachmistrza.

              Ze wsparcia rachmistrza powinny też skorzystać osoby nie dysponujące nadmiarem wolnego czasu. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że pośpiech i nie czytanie dokładnie treści pytań na formularzu spisowym są najczęstszą przyczyną pomyłek, popełnianych przez mieszkańców przy jego wypełnianiu. W praktyce skutkuje to dodatkowymi telefonami na Infolinię spisową i próbą poprawy błędnych zapisów za pośrednictwem konsultanta.

              Przeszkolony rachmistrz przeprowadzi nas bezpiecznie przez pytania spisowe, przeczyta je dokładnie wraz z odpowiedziami, wyjaśni wątpliwości, zaznaczy za nas odpowiedzi. Uzyskanych informacji nie przekaże nikomu – przed przystąpieniem do pracy podpisuje bowiem specjalne przyrzeczenie o zachowaniu ich w tajemnicy. Ma przy tym świadomość, że jej złamanie grozi karą więzienia do lat 3.

              Co więcej, odbierając telefon od rachmistrza i spisując się z jego pomocą nie ponosimy kosztu rozmowy. Możemy zatem bez pośpiechu wypełnić formularz i pytać rachmistrza o wszystko, z czym mamy problem.

              Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

              Warto pamiętać o zachowaniu ostrożności i sprawdzaniu tożsamości osoby, która do nas telefonuje. Rachmistrzowie spisowi będą dzwonić z dwóch numerów: 22 828 88 88 i 22 279 99 99. Jeśli na wyświetlaczu naszego telefonu pojawi się któryś z tych numerów, oznacza to, że dzwoni rachmistrz i warto odebrać połączenie.

              Jeśli jednak dalej mamy wątpliwości, możemy zweryfikować tożsamość rachmistrza dzwoniąc na infolinię pod numer 22 279 99 99 lub korzystając z aplikacji „Sprawdź tożsamość rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl/. Potrzebna jest tylko znajomość imienia, nazwiska i numeru identyfikacyjnego rachmistrza. Mamy też prawo poprosić rachmistrza o podanie jednej z pięciu ostatnich cyfr naszego numeru PESEL – prawdziwy rachmistrz ma dostęp do tej informacji i będzie umiał odpowiedzieć prawidłowo.

              Rachmistrz nie zapyta o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, numer dowodu osobistego, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej - takie pytania mogą wskazywać na próbę wyłudzenia danych. W przypadku wątpliwości co do wiarygodności i rzetelności rachmistrza spisowego, należy to zgłosić na infolinię spisową lub do Gminnego Biura Spisowego.

              Nie czekaj do września, bo będzie trudniej!

              Część osób odmawia rachmistrzom tłumacząc, że w tej chwili nie ma czasu, a spis trwa do końca września i można z tym poczekać. To prawda, ale niekoniecznie wyjdziemy na tym dobrze. We wrześniu może się bowiem okazać, że osób, które zostawiły sobie spis na ostatnią chwilę, jest na tyle dużo, że ograniczona będzie dostępność rachmistrzów. Będzie wprawdzie funkcjonować samospis internetowy, ale w tej opcji nie możemy liczyć na wsparcie rachmistrza i wszystkie wątpliwości będziemy musieli sobie wyjaśnić sami.

              Dlatego warto odebrać telefon od rachmistrza i dać sobie pomóc!

            • Nabór do klas sportowych w gminie Wołomin

            • W imieniu Pani dyrektor Małgorzaty Posmyk uprzejmie informujemy, że Sportowa Szkoła Podstawowa nr 5 im. Polskich Olimpijczyków ogłasza nabór do jedynych w gminie Wołomin czwartych klas sportowych o profilu: koszykówka, siatkówka i piłka nożna. Testy sprawnościowe dla kandydatów na uczniów klas sportowych odbędą się w terminie 26.05.2021 r. i 09.06.2021 r. o godz 18:00 w sali gimnastycznej przy Sportowej Szkole Podstawowej nr 5 w Wołominie. Szczegółowe informacje o naborze znajdują się na stronie internetowej szkoły.
              Plakat informacyjny w linku: nabor_do_klas_sportowych.pdf

            • Warsztaty dla klas ósmych

            • W dniu 18.05.2021 uczniowie klas ósmych wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez psychologa Dianę Borowską – Ogrodnik, podczas których mieli okazję zgłębić temat dotyczący stabilności emocjonalnej. Uczniowie w bezpiecznej przestrzeni, w niewielkich grupach poszukiwali sposobu na poradzenie sobie ze stresem przed egzaminem ósmoklasisty.  Próbowali znaleźć odpowiedź na pytanie, co możemy zrobić, aby dążyć do budowania świadomości naszych emocji. Poznali technikę samoregulacjiemocji i samokontroli. Najważniejszym elementem spotkania była praca wszystkich uczennic i uczniów nad własnymi doświadczeniami i wspólna dyskusja nad dokonanymi odkryciami.

              Dużą wartością tych zajęć jest fakt, że udało nam się wspólnie spotkać i razem wysnuć wniosek, że stany emocjonalne są jak drogowskazy, które pokazują szerszy obraz sytuacji i wskazują wartości, co jest niezbędne w samorozwoju i życiu społecznym.

            • Rachmistrz telefoniczny – o co zapyta i czy można odmówić rozmowy?

            • Główny Urząd Statystyczny uprzejmie przypomina, że osobom, które nie spisały się jeszcze w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), pomogą rachmistrzowie telefoniczni. Od połowy maja zaczęli dzwonić do mieszkańców z nr telefonu 22 828 88 88. Ze względu na wspólne zdrowie jest to obecnie jedyna forma pracy rachmistrzów. Warto wiedzieć wcześniej, jakich pytań się spodziewać i czy możemy prosić rachmistrza o inny termin rozmowy.

              Pytania wyłącznie z formularza spisowego

              W czasie spisu rachmistrz będzie odczytywać po kolei pytania formularza spisowego – ich treść jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/. W żadnym razie nie może on wychodzić poza ten zakres i pytać np. o majątek, oszczędności, numer konta, posiadane nieruchomości, sposób spędzania wolnego czasu, czy planowane wyjazdy i ich terminy.

              Warto też pamiętać, że w przypadku części pytań spisowych dostępna jest opcja „Nie chcę odpowiadać na to pytanie”. Pojawia się ona w częściach formularza dotyczących niepełnosprawności, wyznania religijnego oraz związków niesformalizowanych.

              Czy można odmówić rachmistrzowi?

              W momencie nawiązania z nami kontaktu przez rachmistrza nie mamy już możliwości odmówić udziału w spisie, dlatego namawiamy do spisania się z własnej inicjatywy przez Internet lub infolinię spisową (22 279 99 99). Jeśli zechcemy sprawdzić tożsamości rachmistrza można się wyjątkowo rozłączyć, ale wcześniej powinniśmy wskazać inny, możliwie szybki termin rozmowy. 

              Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

              Jeśli w trakcie rozmowy pytania będą wykraczać poza zakres spisu i nabierzemy podejrzeń, że dzwoniąca do nas osoba może podszywać się pod rachmistrza, należy się rozłączyć i powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

              Podobnie należy postąpić, jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem.

              Trwają też inne badania statystyczne

              Zanim jednak uznamy, że mamy do czynienia z oszustem, warto pamiętać, że równolegle ze spisem prowadzone są inne cykliczne badania ankietowe statystyki publicznej. Nie należy się więc dziwić, jeśli po wypełnieniu obowiązku spisowego NSP 2021 zadzwoni do nas ankieter urzędu statystycznego z prośbą o udział w jakimś badaniu. Warto wesprzeć działania statystyki publicznej i zgodzić się na to – wyniki badań statystycznych służą przecież całemu społeczeństwu.

              Podobnie jak w NSP 2021, w przypadku badań ankietowych też mamy prawo zweryfikować tożsamość dzwoniącej do nas osoby. W tym celu należy skontaktować się telefonicznie lub e-mailowo z Urzędem Statystycznym w Warszawie.

              Mieszkańcy województwa mazowieckiego znajdą wszystkie niezbędne informacje o terminach i zakresie poszczególnych badań na stronie internetowej: https://warszawa.stat.gov.pl/badania-ankietowe/

              Ze względu na sytuację epidemiczną badania ankietowe do odwołania są realizowane przez pracowników statystyki publicznej wyłącznie telefonicznie.

            • Komunikat GUS dla rodziców i opiekunów

            • Drodzy Rodzice,

              Główny Urząd Statystyczny uprzejmie przypomina, że trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Zachęcamy Państwa do udziału w nim. Możecie w ten sposób dać przykład dzieciom, jak wypełnić obowiązek spisania się. Taka okazja trafia się raz na 10 lat. Najlepiej zrobić to całą rodziną przez Internet.

              W połowie maja rozpoczęli pracę rachmistrzowie spisowi. W trosce o wspólne zdrowie, realizują teraz wyłącznie wywiady telefoniczne i nikt nie powinien niepokoić Państwa w domu. Każdego dzwoniącego rachmistrza łatwo rozpoznać po jednym numerze telefonu 22 828 88 88. Jeśli rachmistrz zadzwoni, nie można mu odmówić rozmowy.

              Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, również dla Waszych dzieci. Prosimy o nich pamiętać w trakcie wypełniania formularza.

              Jeśli nie chcą Państwo czekać na telefon rachmistrza – warto się spisać samodzielnie przez Internet na stronie spis.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 22 279 99 99.

            • "Tydzień Ulgi" w dniach 17-28 maja

            • Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
              Małymi krokami wracamy do normalności. Zbliża się długo wyczekiwany przez uczniów powrót do lekcji stacjonarnych po długiej przerwie związanej z pandemią koronawirusa.
              Dzieci, stęsknione za koleżankami i kolegami z zespołu klasowego, będą miały okazję ponownie zasiąść w szkolnych ławkach. Chcąc rozwiać obawy uczniów i Państwa chciałabym uspokoić, iż powrót do szkoły upłynie nam nie tylko na zdobywaniu wiedzy i umiejętności, ale również na wspólnych rozmowach, zabawach i integracji koleżeńskiej. Będziemy mogli w końcu być razem, spędzić miło czas i nawiązać realny kontakt, którego tak bardzo brakowało nam w wirtualnym świecie.
              Jako społeczność szkolna dołączamy również do akcji, ogłoszonej przez Instytut Psychologii UJ pt. "Tydzień Ulgi". O akcji można przeczytać tutaj: https://psychologia.uj.edu.pl/tydzien-ulgi

              Diana Borowska-Ogrodnik
              psycholog

            • Dzwoni rachmistrz? Sprawdź jego tożsamość i się spisz!

            • Osoby, które nie wypełniły jeszcze obowiązku udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021), powinny spodziewać się telefonu od rachmistrza. Jego tożsamość będzie można sprawdzić na kilka sposobów.

              W kwietniu, pierwszym miesiącu NSP 2021, funkcjonowały tylko dwie metody spisowe: samospis internetowy oraz spis przez telefon za pośrednictwem infolinii dostępnej pod numerem 22 279 99 99. Od 13 maja akcję spisową wzmocnią rachmistrzowie telefoniczni – będą się oni kontaktować z osobami, które jeszcze nie wypełniły formularza spisowego.

              Ze względu na sytuację epidemiczną wstrzymano do odwołania pracę rachmistrzów w terenie. Nie będą oni odwiedzać mieszkań i prowadzić spisu w formie bezpośredniej rozmowy.

              Od czego rozpocznie się rozmowa?

              Każdy respondent, do którego zadzwoni rachmistrz spisowy, zobaczy na ekranie swojego telefonu numer 22 828 88 88. Jest to gwarancja dla respondenta, że dzwoni do niego rachmistrz spisowy, a nie osoba podszywająca się pod niego.

              Rachmistrz rozpocznie rozmowę od przedstawienia się oraz podania instytucji, z której dzwoni. Na życzenie respondenta rachmistrz poda numer identyfikatora służbowego.

              Jak sprawdzić, czy to prawdziwy rachmistrz?

              W czasie rozmowy rachmistrz ma obowiązek poinformować o dostępnych metodach weryfikacji swojej tożsamości. Można to zrobić:

              - na stronie internetowej https://rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/,

              - poprzez infolinię spisową 22 279 99 99.

              Dodatkowo każdy z nas może zapytać rachmistrza o jedną z pięciu ostatnich cyfr swojego numeru PESEL. Rachmistrz zna nasz nr PESEL i powinien wskazać prawidłową odpowiedź, wtedy można uznać go za prawidłowo uwierzytelnionego.

              Co zrobić, gdy dzwonił oszust?

              Jeśli sprawdzony przez nas rachmistrz okazał się oszustem, należy powiadomić o tym fakcie konsultanta na infolinii spisowej lub skontaktować się z Gminnym Biurem Spisowym. Można też zawiadomić policję – na taką okoliczność warto zanotować numer telefonu, z którego do nas dzwoniono (jeśli nie był zastrzeżony).

            • Rachmistrzowie spisowi rozpoczną pracę w maju

            • Najważniejsze metody Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to samospis internetowy i spis przez telefon. Spisywaniem mieszkańców Polski będą się też zajmować rachmistrzowie. Ze względu na sytuację epidemiczną rozpoczną pracę w połowie maja i będą się kontaktować WYŁĄCZNIE przez telefon.

              Obowiązek spisowy najlepiej wypełnić przez samospis internetowy w domu lub urzędzie gminy. Osoby, które preferują rozmowę telefoniczną, powinny zadzwonić na infolinię spisową dostępną pod numerem 22 279 99 99.

              Jeśli jednak ktoś z ważnych powodów nie może spisać się z własnej inicjatywy i skorzystać z żadnej z tych opcji, powinien spodziewać się kontaktu ze strony rachmistrzów. Ich praca rozpocznie się w połowie maja. Do czasu poprawy sytuacji epidemicznej rachmistrzowie będą pracować wyłącznie z wykorzystaniem telefonu. Na terenie województwa mazowieckiego przewidziano wsparcie 2,5 tys. rachmistrzów spisowych.

              Jak zweryfikować rachmistrza?

              Rachmistrz telefoniczny rozpocznie rozmowę od przedstawienia się i wyjaśnienia, że dzwoni, aby przeprowadzić spis.

              Przed rozpoczęciem zadawania pytań spisowych, rachmistrz poinformuje o możliwości weryfikacji jego tożsamości. Można to zrobić dzwoniąc na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl, a także na stronie internetowej Urzędu Statystycznego w Warszawie.

              Następnie dla ostatecznej weryfikacji obu stron rozmowy rachmistrz zapyta o wybraną cyfrę z numeru PESEL. Dzięki temu rachmistrz będzie miał pewność, że rozmawia z właściwą osobą.

              Rachmistrz nie ma prawa pytać o majątek, konta bankowe, dochody, wyposażenie mieszkania czy czas nieobecności w domu (np. wyjazdy na działkę).

              Rachmistrz nie przyjdzie w maju i czerwcu

              Wizyty rachmistrzów w domach i mieszkaniach zostały zawieszone z powodu zwiększonego zagrożenia koronawirusem. Ostateczny termin uruchomienia tej formy zbierania danych będzie zależeć od poprawy sytuacji epidemicznej. Zmiana sposobu realizacji wywiadów będzie poprzedzona komunikatem służb statystyki publicznej podanym do publicznej wiadomości za pośrednictwem mediów lokalnych, stron internetowych i mediów społecznościowych urzędów miast i gmin na Mazowszu oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

              Nie daj się oszukać! Pamiętaj!

              Jeśli spisałeś się już przez Internet - wypełniłeś formularz spisowy samodzielnie, zostałeś spisany przez współmieszkańców, w gminnym punkcie spisowym - lub poprzez Infolinię spisową (dzwoniąc na nią samodzielnie), Rachmistrz do Ciebie NIE ZADZWONI, ponieważ wypełniłeś już swój obowiązek spisowy.

              Jeśli jednak, ktoś zadzwoni i przedstawi się jako rachmistrz, nie udzielaj odpowiedzi, rozłącz się i zgłoś ten fakt na Infolinii spisowej, w swoim urzędzie gminy/miasta lub na policję.

              Również w przypadku wizyty w maju lub czerwcu osoby przedstawiającej się jako rachmistrz spisowy, nie wpuszczaj jej do domu i niezwłocznie zgłoś ten fakt na policję lub powiadom o tej sytuacji urząd gminy/miasta.

            • Spisz się przez Internet i wygraj samochód!

            • Biorąc udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) przez Internet, nie tylko realizujesz obywatelski obowiązek, ale również masz szansę na spełnienie motoryzacyjnego marzenia! Główną nagrodą loterii NSP 2021 są samochody osobowe. Oprócz auta można wygrać również bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł.

              Spisując się przez Internet zyskujesz szansę na wygranie jednej z wielu nagród. Nie czekaj do ostatniej chwili! Spisz się, pobierz unikatowy kod i zgłoś chęć udziału w loterii NSP. 

              WAŻNE – do udziału w loterii wymagane jest posiadanie konta poczty elektronicznej (e-mail), na które wysyłany jest unikatowy kod.

              Jak wziąć udział w loterii?

              To proste:

              - wejdź na stronę https://spis.gov.pl/ i spisz się w dogodnej dla siebie chwili,

              - po zakończeniu formularza spisowego, potwierdź chęć uczestnictwa w loterii,

              - pobierz i zachowaj unikatowy 10-znakowy kod uprawniający do udziału w loterii,

              - zgłoś go na stronie https://loteria.spis.gov.pl/ w terminie od 22 kwietnia do 7 lipca 2021 r.

              - oglądaj transmisje online z losowań na YouTube i Facebook na profilach GUS i sprawdź, czy wygrałeś!

              Im wcześniej spiszesz się przez Internet i zgłosisz do loterii, tym masz więcej szans na wygraną - będziesz uczestniczyć w większej liczbie losowań! Osoby, które zgłoszą kod do loterii najpóźniej do 5 maja 2021 r. wezmą udział we wszystkich 7 losowaniach.

              Terminy losowań i szczegóły sprawdzisz w regulaminie dostępnym na stronie https://loteria.spis.gov.pl/. Będzie o nich też przypominać Główny Urząd Statystyczny w swoich mediach społecznościowych.

              Pierwsze losowanie już 7 maja!

              Co można wygrać?

              Nagrodami w loterii będą bony na zakupy o wartości 500 zł lub 1000 zł. W losowaniu finałowym, które odbędzie się 14 lipca 2021 r., do szczęśliwców trafi 16 samochodów osobowych Toyota Yaris - po jednym dla każdego województwa. W losowaniu finałowym wezmą udział wszystkie zarejestrowane zgłoszenia.

              Nie zwlekaj! Spisz się przez Internet już dziś na https://spis.gov.pl/ i zwiększ swoje szanse na wygraną!

              Jeśli masz pytania, zadzwoń na infolinię loterii dostępną pod numerem 22 871 99 21 (czynna w dni robocze w godz. 9.00–17.00, koszt połączenia zgodnie z taryfą operatora) lub poszukaj informacji na stronie https://loteria.spis.gov.pl/.

              Organizatorem loterii jest Unique One sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

            • Narodowy Spis Powszechny 2021 – spis bezpieczny dla seniorów

            • Osoby starsze są szczególnie narażone na działania przestępców podszywających się pod członków rodziny lub policjantów. Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań (NSP 2021) może być dla przestępców okazją do podobnych oszustw i wyłudzeń. Dlatego zachęcamy, by podczas NSP 2021 nie tylko z poczucia odpowiedzialności, ale też dla własnego bezpieczeństwa, jak najszybciej wypełniły obowiązek spisowy i nie czekały na kontakt ze strony rachmistrza.

              NSP 2021 jest organizowany z zachowaniem wszelkich niezbędnych procedur bezpieczeństwa. Niestety może się jednak zdarzyć, że nieuczciwe osoby spróbują wykorzystać tę okoliczność i będą się podszywać pod rachmistrzów, by wyłudzić jakieś informacje lub pieniądze. Ponieważ najbardziej narażoną na tego typu przestępstwa grupą są seniorzy, warto by jak najszybciej wywiązali się z obowiązku spisowego i zrobili to z własnej inicjatywy przez Internet lub telefonicznie.

              Najbezpieczniejszą i najwygodniejszą opcją jest samospis internetowy dostępny na stronie https://spis.gov.pl/. Spis można wypełnić w domu o dowolnej porze i nie trzeba czekać na rachmistrza. O pomoc w wypełnieniu elektronicznego formularza można poprosić kogoś z rodziny lub inną zaufaną osobę.

              Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, mogą się spisać w urzędzie gminy/miasta, a także w siedzibie i oddziałach Urzędu Statystycznego w Warszawie (Warszawa, Ciechanów, Ostrołęka, Płock, Radom i Siedlce). Dostępne tam będą stanowiska komputerowe do spisu, a pomocy udzieli pracownik. Cała procedura będzie się odbywać z zachowaniem wszelkich wymaganych środków ostrożności. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność stanowiska spisowego i umówić się na konkretny termin.

              Dla osób, które mają problemy z dotarciem do urzędu, przewidziano też inną wygodną i bezpieczną opcję, mianowicie spis przez telefon. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis. Infolinia działa od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Jest to opcja bezpieczna, zwłaszcza z punktu widzenia osób starszych: sami inicjujemy kontakt i nie musimy sprawdzać, czy zgłaszająca się do nas osoba jest prawdziwym rachmistrzem.

              Z osobą, która mimo wszystko nie skorzysta z żadnej z tych opcji, skontaktuje się rachmistrz spisowy. Dla zapewnienia swojego bezpieczeństwa można zweryfikować nazwisko oraz numer legitymacji służbowej dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99, w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” na stronie https://spis.gov.pl.

              Jeśli sam nie jesteś seniorem, przekaż te informacje osobom starszym z Twojej rodziny, grona znajomych lub sąsiadów. W przypadku bliskich osób (rodziców lub dziadków) warto zaoferować pomoc w wypełnieniu samospisu internetowego.

              Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

            • Narodowy Spis Powszechny 2021 – spisz się przez telefon!

            • Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 (NSP 2021) podstawową i obowiązkową metodą spisową jest samospis internetowy. Co jeśli nie masz komputera lub Internetu? Nie przejmuj się, dla Ciebie też istnieje wygodna i bezpieczna opcja: spis przez telefon. Pomoże Ci w tym infolinia spisowa dostępna pod numerem 22 279 99 99.

              Droga do spisu przez telefon jest prosta. Wystarczy zadzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99. Głos lektorki podpowie nam, co mamy zrobić, by rozpocząć spis:

              - najpierw trzeba wybrać klawisz „1”, aby wybrać „Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”,

              - potem znów wciskamy „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. 

              Telefon odbierze pracownik urzędu statystycznego, który będzie po kolei czytać pytania z formularza spisowego i wprowadzi odpowiedzi do systemu. Rozpocznie od pytania o PESEL, konieczny do zalogowania się do aplikacji spisowej.

              Infolinia spisowa działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 18:00.

              Spis przez telefon jest opcją wygodną i bezpieczną, ponieważ wyklucza kontakt bezpośredni z inną osobą i nie musimy już potwierdzać tożsamości rachmistrza. Szczególnie polecamy to rozwiązanie Seniorom.

              Więcej informacji: https://spis.gov.pl/

               

            • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

            • Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce. W imieniu dzieci spisu dokonują rodzice lub opiekunowie prawni.

              Wyniki NSP 2021 posłużą do planowania działań w najważniejszych dla społeczeństwa obszarach, takich jak: rodzina, szkolnictwo, rynek pracy, mieszkania, emerytury i wiele innych. Od kompletności i jakości danych będą zatem w dużej mierze zależeć losy naszego kraju, województwa, powiatu i gminy do czasu następnego spisu powszechnego, czyli co najmniej przez najbliższe 10 lat.

              Samospis internetowy to podstawowa i obowiązkowa metoda spisowa. Jest też najbardziej przyjazna i bezpieczna – możemy się spisać w domu w dogodnym dla siebie terminie i nie musimy kontaktować się z rachmistrzem.

               

              Aplikacja spisowa NSP 2021 jest dostępna na stronie https://spis.gov.pl/. Do elektronicznego formularza zalogujemy się korzystając z Krajowego Węzła Identyfikacji Elektronicznej lub podając numer PESEL wraz z nazwiskiem rodowym matki.

              Osoby, które nie mają komputera lub Internetu, powinny zgłosić się do Urzędu Miasta. Na spisującą się osobę będzie czekać specjalnie przygotowane stanowisko komputerowe z dostępem do sieci internetowej.

              Jeżeli z ważnych powodów nie spisaliśmy się przez Internet, musimy spodziewać się telefonu lub nawet wizyty rachmistrza.

              Wszystkie dane osobowe przetwarzane w ramach prac spisowych są poufne i podlegają szczególnej ochronie, na zasadach określonych w ustawie o statystyce publicznej oraz w ustawie o ochronie danych osobowych.

              Więcej informacji: https://spis.gov.pl

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
      • 22 787 71 45
      • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
      • 1251141342
      • 017209340
      • 85.20.Z
      • 15227
  • Nasze media społecznościowe