• Aktualności

            • „Koduj z Gigantami”

            • Chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w bezpłatnych warsztatach „Koduj z Gigantami”. Forma zajęć była do wyboru-online lub stacjonarna. Uczniowie mogli wybrać rodzaj zajęć- języki programowania, tworzenie stron internetowych czy aplikacji na urządzenia mobilne w zależności od upodobań i wieku. Celem akcji „Koduj z Gigantami” było zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży szkolnej o programowaniu, zapoznanie z narzędziami programistycznymi oraz jak najlepsze przygotowanie młodych ludzi do świadomego i mądrego korzystania z nowych technologii. Dziękujemy za zaangażowanie.

              Paulina Mroczek

            • „Nowy rok z programowaniem online”-konkurs

            • Tymon Mojzesowicz, uczeń klasy 5, wziął udział w konkursie  „Nowy rok z programowaniem online” organizowanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów i Państwowy Instytut Badawczy NASK. Celem konkursu jest promocja nauki programowania wśród nauczycieli, rodziców i uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na odpowiedzi w dowolnej formie na pytanie „Dlaczego to właśnie dla nas powinni przeprowadzić warsztaty online z programowania?”.  Tymon przygotował odpowiedź w formie graficznej.
              Paulina Mroczek

            • #asyinternetu #siławartościwsieci #dbi

            • 11 lutego Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w zdalnej konferencji Asów Internetu. Celem było wzmacnianie w dzieciach i nastolatkach wartości, które pomogą im uniknąć zagrożeń w sieci oraz wsparcie nauczycieli i rodziców w tym zakresie.
              Lekcje online dla uczniów poprowadzili trenerzy programu. Wspólnie uczyli się o cyberbezpieczeństwie i wartościach Asów Internetu (rozsądku, uważności, sile, życzliwości i odwadze).
              Nauczyciele i rodzice otrzymali porządną dawkę wiedzy z następujących obszarów: sposoby komunikacji młodzieży w Internecie, rozprawianie się z fake newsami, radzenie sobie w przypadku porwania naszych danych oraz jak o sieci rozmawiać z dziećmi.
              Ciekawą formą były interaktywne gry.
              Program realizowany był wspólnie z Fundacją Szkoła z Klasą i Google.
              Paulina Mroczek

            • Drugi etap V edycji konkursu „Być jak Ignacy”

            • Witajcie ponownie! Tu  nasze szkolne koło naukowe Dzieciaki z energią!

              Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Gawryś, p. Moniki Lach i p. Bogumiły Jarosławskiej-Malinowskiej biorą obecnie udział w drugim etapie V edycji konkursu „Być jak Ignacy”.

              W etapie I budowali model wiatraka działającego na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej.

              W etapie II zgłębiają tajniki oszczędzania wody.

              Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą:

              • w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę;
              • samodzielnie znajdować i porządkować bezcenne wiadomości dotyczące ekologii,
              • zmieniać myślenie swoje i innych na temat nawyków, przyzwyczajeń oraz stylu życia, a także zrozumieć mechanizmy rządzące relacją między istotami żywymi a ich otoczeniem po to, by za kilkadziesiąt lat móc, tak, jak obecnie, bez problemu wziąć prysznic, wypić szklankę wody, czy też oddychać czystym powietrzem.

              Uczniowie poznają takie pojęcia jak zero waste czy cykl hydrologiczny, a także dowiadują się, ile procent ludzkości nie ma dostępu do wody. Zadają kreatywne pytania związane z ekologią, ekosystemem, bioróżnorodnością, zasobami energetycznymi czy też odnawialnymi źródłami energii. A przede wszystkim zastanawiają się, w jaki sposób skutecznie, realnie oszczędzać wodę.

              Uczniowie są bardzo zaangażowani w konkurs o czym świadczyć może to, że także w ferie aktywnie pracowali nad projektem.

              W II etapie, rozwijaniu świadomości ekologicznej dzieci służyło między innymi spotkanie z p. Anną Sołoninko i Katarzyną Tymińską z Działu Marketingu i Promocji oraz Jarosławem Grochockim z Działu Eksploatacji Sieci Wodociągowej Wodociągu Mareckiego. W czasie jego trwania rozmawialiśmy m.in. o tym, skąd się bierze czysta woda w naszych kranach. Po owocnym spotkaniu planujemy stałą współpracę z tymi bardzo zaangażowanymi w propagowanie szacunku do środowiska i życzliwymi młodzieży osobami, m.in. w zakresie projektu Wodociągu Mareckiego: „KoloroWODAnki - szkoła dla przedszkola ” – polegającego na współtworzeniu przez dzieci i młodzież kilkunastostronicowej, zabawnej i edukacyjnej książeczki, która ma zawierać zadania, ciekawostki i kolorowanki dla przedszkolaków na temat wody.

                          Przed świętami Bożego Narodzenia koło naukowe przygotowało i wydało gazetkę pt. Fakcik, w której zawarte zostały zadania konkursowe dotyczące oszczędzania wody adresowane nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do całej lokalnej społeczności.

                          Aktualnie „Dzieciaki z energią” planują spotkanie z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie, podczas którego dowiedzą się w jaki sposób działa oczyszczalnia ścieków  „KRYM”.

              Uczniowie przygotowują również obszerny projekt ekologiczny związany z problemem oszczędzania wody. Muszą pokazać i dokładnie objaśnić, jakie działania podejmują lub zamierzają podjąć w celu zmniejszenia zużycia wody. Praca ma dotyczyć działań możliwych do wprowadzenia w domu bądź szkole, i mieć charakter planu, tłumaczącego krok po kroku, jak wprowadzić w życie przedstawione założenia oszczędzania wody.

              Udział w projekcie z pewnością pozostawi ślad w świadomości młodzieży i, miejmy nadzieję, zaowocuje proekologicznymi postawami w przyszłości. Zachęcamy do udziału w konkursie. Można dołączyć na każdym etapie jego trwania.

            • Koduj z Gigantami- bezpłatne warsztaty

            • Drodzy Uczniowie,
              właśnie wystartowały zapisy na warsztaty “Koduj z Gigantami”! Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

              Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Burmistrz Wołomina

              W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01.-14.02. stacjonarnie w 30 miastach PolskiOprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach. “Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

              Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

              Osobom pragnącym zostać w domu umożliwimy wzięcie udziału online, w technologii wirtualnych klas.

              Dla Uczniów z Wołomina i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

              • klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
              • klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor
              • klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
              • szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

               Termin warsztatów to niedziela, 7. lutego.

              Zarejestruj się na warsztaty stacjonarne

              Zarejestruj się na warsztaty online

              Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

              Także w tej edycji przygotowaliśmy specjalny konkurs dla szkół!

              Placówki, z których w wydarzeniu “Koduj z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!:
              • Powyżej 50 zapisanych uczniów - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.
              • Powyżej 25 zapisanych uczniów - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs uzupełniający w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od 18 stycznia na stronie
               ranking.kodujzgigantami.pl.

              Ranking szkół

              Dla uczestników warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na projekt programistyczny, w którym nagrody otrzyma szkoła, nauczyciel prowadzący oraz autor zwycięskiego projektu.Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki oraz losowanie nagród!

              Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym

              Drodzy Uczniowie! Zachęcam do rejestracji, pamiętajcie o wpisaniu nazwy szkoły. Jeśli zgłosi się powyżej 25 osób, a najlepiej powyżej 50 osób z naszej placówki, to otrzymamy voucher, którego właścicielem zostanie jeden z Was! 

              Paulina Mroczek

            • Praca konkursowa "Krajobrazy Mazowsza"

            • Uczniowie: Matylda Dadas, Hubert Kolbus i Andrzej Bala z klasy 7b uczestniczą w konkursie
              "Wiedzy o Mazowszu". W ramach tego konkursu wzięli udział w grupowym projekcie edukacyjnym, którego efaktem jest wykonana prezentacja multimedialna. Zachęcamy do zapoznania się z pracą naszych uczniów: Krajobrazy_Mazowsza.pdf​​​​​​​
              Opiekun konkursu-Ewa Żelisko

            • Specjalistyczne Poradnictwo Rodzinne

            • Obszar wsparcia udzielanego w punkcie - poradnictwo pedagogiczne, psychologiczne, socjalne.

              Zasięg działania punktu - gminy Kobyłka, Poświętne, Wołomin.

              Punkt prowadzi Fundacja Ogarnij Emocje w Wołominie ul. Żelazna pawilon 1b (piętro)

              w środy 15.00 – 20.00

              w czwartki 11.00 – 16.00

              w piątki 10.00 – 13.00

               

              Usługi świadczone w ramach poradnictwa są bezpłatne.

              Spotkanie ze specjalistą możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty.

              Zgłoszenia przyjmujemy:
              całodobowo pod adresem poczty elektronicznej: <ogarnij-emocje@wp.pl

              od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 18.00 pod numerem telefonu 795 990 820 
              bezpośrednio w godzinach pracy punktu w Wołominie ul. Żelazna pawilon 1b

               

              Projekt „Prowadzenie specjalistycznego poradnictwa rodzinnego dla gmin Kobyłka, Poświętne, Wołomin” dofinansowany jest ze środków Powiatu Wołomińskiego oraz Fundacji Ogarnij Emocje

            • Ferie po królewsku

            • Na czas ferii zimowych Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu wraz z siedmioma Rezydencjami Królewskimi przygotował specjalny program dla dzieci i młodzieży. Szczegóły w załączniku. ferie_po_krolewsku.pdf​​​​​​​

            • KONKURS „PRZECZYTAŁEM - POLECAM”

            • REGULAMIN KONKURSU „PRZECZYTAŁEM  - POLECAM”

              Celem konkursu jest:

              - promocja czytelnictwa,

              - rozbudzanie zainteresowań literackich,

              - promocja książek,

              - stwarzanie możliwości realizacji zainteresowań i zdolności uczniów,

               

              WARUNKI UCZESTNICTWA:

              1. Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III oraz klasy IV-VIII.
              2. Zadaniem uczestników konkursu jest napisanie recenzji,wykonanie plakatu lub rysunku, lapbooka ulubionej książki.
              1. Recenzja: Format pracywydruk komputerowy 1 strona A4, czcionka 12, Times New Roman, interlinia 1,5, marginesy 2,5.
              2. Plakat/rysunek może być wykonany dowolną techniką, w formacie A3. Ponadto powinien przestawiać: postać literacką, akcję lub zdarzenie z przeczytanej książki.
              3. Lapbook- teczka tematyczna powinien być wykonany dowolną techniką w formacie nie większym niż A4 przy zamknięciu.
              1. Jeden uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
              2. Każda praca powinna być opatrzona metryczką zawierającą: hasło konkursu „Przeczytałam/przeczytałem, polecam… „,  – imię i nazwisko uczestnika konkursu, klasa,  –  tytuł i autora polecanej książki.
              3. Przy ocenie prac jury będzie brało pod uwagę: kompozycję, poprawność językową, ortograficzną i interpunkcyjną, kulturę słowa, ogólny wyraz artystyczny, wartość merytoryczną recenzji, pomysłowość, oryginalność, rozwiązania kompozycyjne.
              4. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.
              5. Prace należy dostarczać do biblioteki do dnia 29.01.2021. lub pozostawić na stoliku znajdującym się przy drzwiach wejściowych szkoły. 
              6. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się w lutym 2021 r.
            • Kampania informacyjna-komputer dla rodziny rolniczej

            • Rodzina prowadząca gospodarstwo rolne, w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku szkolnym, które nie ukończyły 18-ego roku życia może ubiegać się od dofinansowanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego do kwoty 1 500 zł.

              Wnioski o dofinansowanie zakupu komputera można składać do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 30 grudnia 2020 r.

              Aby móc ubiegać się o pomoc:

              • łączny dochód uzyskany przez rodziców w 2019 r., podzielony na rodziców i dzieci w wieku do 18 lat nie może przekraczać w przeliczeniu na osobę 1 200 zł miesięcznie;
              • rodzina nie otrzymała w ostatnich trzech latach komputera zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów lub dofinansowania ich zakupu.

              Do wniosku w celu potwierdzenia dochodu należy dołączyć: kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na 2019 r. oraz kopie zeznań podatkowych za 2019 r., w przypadku uzyskania dochodu z innych źródeł.

              Dofinansowany zostanie zakup komputera dokonany od 10 grudnia 2020 r. do 31 marca 2021 r.

              Kwota maksymalnego dofinansowania (zaliczki) zostanie określona na podstawie wniosków, które zostaną złożone do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

              Ostateczne rozliczenie zostanie dokonane na podstawie faktur dostarczonych do ARiMR do 15 kwietnia 2021 r. W przypadku, gdy wnioskodawca dostarczy fakturę w mniejszej kwocie to zwróci różnicę ARiMR, jeśli wcale nie dostarczy faktury to zwróci całą kwotę.

              Szczegółowe informacje na temat zasad przyznawania pomocy będą zamieszczone na stronie internetowej ARiMR pod adresem: www.arimr.gov.pl.

              Podstawa prawna: § 13ze rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

            • Dziecięcy Telefon Zaufania oraz czat internetowy

            • Rzecznik Praw Dziecka zainicjował przedsięwzięcie stanowiące jedną z możliwości odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży zmagających się z kryzysem psychicznym. Zważywszy na sytuację związaną z panującą pandemią koronawirusa oraz wiążącymi się z nią przymusem izolacji, ograniczenia kontaktów, w tym też utrudnionej możliwości uzyskania pomocy psychologicznej, uruchomił całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania -  800 12 12 12 i dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Czat internetowy ma charakter nieodpłatny, nie wymaga również logowania ani instalowania aplikacji. Komunikacja odbywa się na stronie internetowej rzecznika – https://brpd.gov.pl/sos-czat/, a obsługujący czat eksperci są osobami profesjonalnie przygotowanymi do udzielania dzieci i młodzieży takiego wsparcia. Podejmując kontakt za pośrednictwem tych dwóch kanałów komunikacji dziecko uzyskać może natychmiastowe wsparcie, podzielić się swoimi przeżyciami i wspólnie ze wspierającą osobą dorosłą zastanowić się nad rozwiązaniem swoich problemów.

            • Mikołajkowy spektakl

            • Tegoroczne Mikołajki będą nieco inne niż te, które znają dzieci. Ograniczenia jakie mamy z powodu pandemii uniemożliwiają zaproszenie na salę widowiskową w Miejskim Domu Kultury w Wołominie. Ale jeśli nie możecie nas odwiedzić - to my odwiedzimy Was, w Waszych domach. Jak? To bardzo proste!

              6 grudnia od godziny 14:00 do 18:00 udostępnimy BEZPŁATNIE online za pomocą naszego profilu FB https://pl-pl.facebook.com/mdkwolomin i YouTube, piękny spektakl pt. "Elfy trzy" w wykonaniu Teatru Kultureska.

              Wystarczy wygodnie usiąść i razem z elfami świętować Mikołajki .

              Współorganizatorem spektaklu "Elfy trzy" jest Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan.

              Do zobaczenia, czekamy na Was!
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
      • 22 787 71 45
      • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
      • 1251141342
      • 017209340
      • 85.20.Z
      • 15227
  • Nasze media społecznościowe