• Aktualności

            • Dzień otwarty- 2 grudnia

            • Według harmonogramu z września 2020 roku, w środę (2 grudnia) miało odbyć się zebranie. Odbędzie się ono w formie dnia otwartego: stacjonarnie dla klas 4-8 z zachowaniem wszelkich środków ostrożności , zdalnie poprzez Teams dla klas 0-3. Jeśli ktoś z Państwa chce spotkać się z wybranym nauczycielem, najpierw kontaktuje się z wychowawcą w celu ustalenia godziny spotkania.

            • Koło naukowe "Dzieciaki z energią"

            • Chcemy postawić na odnawialne źródła energii!

              Jeśli Ty również, zapraszamy😊

              Od końca października 2020 roku w naszej zagościńskiej szkole działa prężnie Koło Naukowe „Dzieciaki z energią”.

              Jego członkowie, łącząc zabawę z nauką, biorą udział w ogólnopolskim konkursie naukowym „Być jak Ignacy”, poświęconym Ignacemu Łukasiewiczowi – twórcy polskiego przemysłu naftowego:

              Regulamin "Być jak Ignacy"

              Konkurs trwa od dnia 7 września 2020 r. do 31 maja 2021 r. i składa się z czterech niezależnych etapów połączonych ze sobą wspólną fabułą. Konkurs podzielony jest na następujące etapy:

               - I etap do 30 listopada 2020 r. dotyczy rodzajów i źródeł energii oraz energii odnawialnej,

               - II etap do 30 stycznia 2021 r. dotyczy ekologii i zmian klimatu,

               - III etap do 31 marca 2021 r. dotyczy transportu i miast przyszłości,

              - IV etap do 31 maja 2021 r. dotyczy technologii cyfrowych, Internetu i programowania.

              Uczniowie: Katarzyna Kaczmarska, Wiktoria Kanciała, Nina Szymańska, Emilia Wilczak, Miłosz Wnuk, Zuzanna Wyszomirska (wraz z nauczycielami, p. Małgorzatą Gawryś i Bogumiłą Jarosławską-Malinowską) z wielkim zaangażowaniem oraz z pięknym wsparciem ze strony Rodziców Uczniów pracują w oparciu o przekazane przez organizatora materiały dydaktyczne, ale muszą także wykazać się pomysłowością, zaplanować kolejne kroki i sposób realizacji zadań, zdobywać całkiem nowe umiejętności z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i historycznych, co jest nie lada wyzwaniem. Program Koła Naukowego musi uwzględniać działania uczniów ukierunkowane na doświadczanie i badanie otaczającej rzeczywistości, a także na zorganizowanie współpracy z rodzicami, osobami zajmującymi się zawodowo odnawialnymi źródłami energii, ekologią i nowymi technologiami oraz podmiotami związanymi z nauką i oświatą. Niezwykle ciekawe było np. spotkanie on-line z p. Wojciechem Grzeszczakiem, który całe dotychczasowe życie zawodowe poświęcił energii odnawialnej, budowaniu farm wiatrowych

              „Dzieciaki z energią” zapraszają nowe, chętne osoby do drugiego i kolejnych etapów konkursu!

            • Spis rolny 2020

            • Masz problem ze spisem rolnym ⁉️ Dzwoń na infolinię 📞

              Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej #PowszechnegoSpisuRolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili.

              W jakich sprawach należy zwrócić się do infolinii spisowej? Oto lista najczęściej zgłaszanych przez rolników problemów, które pomoże rozwiązać konsultant telefoniczny:🔹 nie mam listu od Prezesa GUS z numerem gospodarstwa rolnego, więc nie mogę się zalogować do aplikacji spisowej;🔹 rozpocząłem/-ęłam samospis internetowy, ale formularz został zablokowany;🔹 nie mogę dłużej czekać i chcę się spisać przez telefon w tym momencie;🔹 chcę się spisać i zostawić numer telefonu do siebie, żeby to rachmistrz zadzwonił i wtedy razem spiszemy moje gospodarstwo rolne.

              To proste! NIE ZWLEKAJ - wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 i załatwione!

              Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 👇https://spisrolny.gov.pl/

              Zachęcamy do śledzenia wpisów w mediach społecznościowych 

              https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie https://twitter.com/Warszawa_STAT.

              Ponadto informujemy, iż Gmina Wołomin bierze udział w konkursie na Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. 

            • Dzień otwarty- 18. 11. 2020

            • Dzień otwarty (18 listopada 2020 roku) odbędzie się w formie zdalnej. Nauczyciele będą dostępni na platformie Miscrosoft Teams w godzinach 16.00 - 18.00. Zapraszamy chętnych rodziców i opiekunów do kontaktu.

            • Powszechny Spis Rolny 2020

            • Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

              Pierwsza szansa na wygraną pojawia się po zakończeniu internetowego samospisu dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Gdy formularz spisowy zostanie wypełniony, aplikacja zapyta o chęć udziału w loterii. Jeśli rolnik się na to zdecyduje, otrzyma unikatowy kod potwierdzający samospis. Kod należy zarejestrować w trakcie trwania akcji (1.10.2020 – 22.11.2020 r.) na stronie loterii https://loteria.spisrolny.gov.pl/. Potem zostaje już tylko śledzić transmisje online w mediach społecznościowych GUS z losowań i liczyć na szczęśliwy traf!

              Do rolników z terenu województwa mazowieckiego skierowana jest też akcja „Najszybsi w PSR każdego dnia”. Codziennie nagrodzonych zostanie 50 pierwszych osób, które W DNIU ZAKOŃCZENIA wypełniania formularza Powszechnego Spisu Rolnego PRZYŚLĄ JAK NAJSZYBCIEJ ZGŁOSZENIE do udziału w Akcji. Jest to niezwykle proste i szybkie. Wystarczy wpisać nr gospodarstwa z ankiety samospisu i adres do wysyłki nagrody na stronie: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/najszybsi_psr

              Akcja będzie trwać od 10 listopada do końca miesiąca.

              Dzięki spisowi rolnemu wygrywać mogą też mazowieckie gminy. W Konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego gminy, które wykażą się najwyższym odsetkiem osób spisanych w samospisie internetowym, otrzymają atrakcyjne zestawy sprzętu informatycznego. Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie przekaże zwycięzcom również nagrody przeznaczone dla gminnych szkół i przedszkoli.

              Zapraszamy też do konkursu otwartego dla każdego bez względu na wiek i miejsce zamieszkania – nie trzeba być rolnikiem, ani mieszkać na wsi. Wystarczy wziąć swój telefon, nagrać krótki, maksymalnie 1-minutowy film i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego liczy się rolnictwo?”. Najlepsza praca zostanie wyemitowana w TVP3 Warszawa, a jego twórca otrzyma atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 listopada: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-filmowy-dlaczego-liczy-sie-rolnictwo/.

            • Szkoła do hymnu

            • Uczniowie naszej szkoły 10 listopada  o godzinie 11. 11 odśpiewali hymn narodowy by uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu".

            • Powszechny Spis Rolny 2020

            • Płacisz podatki? Segregujesz śmieci? Jesteś rolnikiem?Weź udział w spisie rolnym! To taki sam obowiązek ‼️

              Udział w Powszechnym Spisie Rolnym to wymóg wynikający z ustawy, a za jego nieprzestrzeganie przewidziane są prawne i finansowe sankcje.

              Ale nie tylko perspektywa kary powinna skłonić rolników to wypełnienia swojego jakże ważnego obowiązku.

              Bez danych nie ma skutecznej polityki rolnej ‼️

              Jeśli zatem oczekujesz od władz swojej gminy czy kraju skutecznych działań wspierających rolnictwo wypełnij najpierw swój obowiązek i pomóż stworzyć dokładną diagnozę polskiego rolnictwa.

              Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl/https://wolomin.org/spis-rolny-to-obowiazek/

              Jest jeszcze kilka dni na udział w Konkursie filmowym Dlaczego liczy się rolnictwo?, współorganizowanym z TVP3 Warszawa. W Konkursie może wziąć udział każdy, bez względu na wiek. Zadanie konkursowe polega na nakręceniu telefonem komórkowym krótkiego, 1-minutowego filmiku pokazującego, dlaczego rolnictwo jest ważne. Zwycięski film będzie miał emisję w TVP3 Warszawa, a jego autor otrzyma atrakcyjne nagrody rzeczowe. Filmy można przesyłać do 31 października br.

              Regulamin Konkursu dostępny jest pod linkiem: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-filmowy-dlaczego-liczy-sie-rolnictwo/

            • Głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza

            • Rozpoczęło się historyczne głosowanie w pierwszej edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Z tej okazji radni Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego nagrali film promujący tę inicjatywę. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości osób, żeby poinformować ich o tej inicjatywie. Szczególnie zależy nam na uczniach. Uczniowie za pośrednictwem rodziców mogą oddawać swoje głosy i decydować o przedsięwzięciach, jakie zostaną zrealizowane w ich otoczeniu. Zachęcamy do obejrzenia filmu.

              Link do filmu https://www.facebook.com/watch/?v=653206602029872

            • Wydawanie posiłków

            • Drodzy Rodzice,
              w związku z wprowadzonymi w dniu 23.10.2020. obostrzeniami związanymi z pandemią Covid-19 wiążącymi się z przekierowaniem uczniów klas 4-8 na nauczanie zdalne, zwracamy się z prośbą, aby odwołali państwo zamówione posiłki na stronie Mlodychef.pl

              Po wykonaniu tej czynność salda na kontach zostaną powiększone o kwotę odwołanych posiłków i będą do wykorzystania przy kolejnych zamówieniach.

              Serdecznie dziękujemy i liczymy na jak najszybszy powrót uczniów do nauczania w trybie tradycyjnym i korzystania z naszej kuchni.

              Wydawanie posiłków klas 1-3 wyłącznie na pierwszej "przerwie obiadowej", tj. w godz. 10.35-10.50, wydawanie posiłków oddziału przedszkolnego bez zmian.

              Pozdrawiamy

              Zespół Avangarda

            • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2020

            • 2 pażdziernika 189 uczniów z klas 4-7 wzięło udział w pisemnym egzaminie ze znajomości tabliczki mnożenia. 109 uczniów wykazało się znakomitą znajomością tabliczki mnożenia nie popełniając żadnego błędu i uzyskało tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia 2020. Oto mistrzowie: Lentowski Jakub, Lewicka Amelia, Rosik Julia, Tocicki Dominik, Zawadzka Maja, Wronka Ewa, Sala Zofia, Rychta Jan, Birek Adam, Zacheja Julia, Pindel Zofia, Jaskulak Bartosz, Łempicki Patryk, Olszyna Adrian, Broda Adrian, Pindel Piotr, Zdrodowska Patrycja, Michalski Rafał, Bretner Błażej, Jarząbek Zuzanna, Parzyszek Karolina, Kanciała Magdalena, Zielonka Maksymilian, Czarnowski Adrian, Bartkiewicz Aleksandra, Cieślakowski Daniel, Grabowska Patrycja, Matela Julia, Wędołowski Kamil, Olczyk Piotr, Radziszewska Julia, Adamczyk Tymon, Wojtyra Antoni, Laskowska Patrycja, Mojzesowicz Tymon, Pasik Przemek, Żochowska Karolina, Jusińska Daria, Rosa Natan, Kondracki Bartosz, Szmit Ola, Gajak Mateusz, Jaworski Hubert, Czytowska Agata, Grzelak Maja, Przybysz Filip, Czapliński Franciszek, Doroz Marcel, Flisiuk Antonina, Jachacy Roksana, Kolbus Kacper, Komorowski Dawid, Krawczyk Franciszek, Kur Gabriela, Lewandowska Martyna, Nowacki Jakub, Ogrodnik Natalia, Ołdak Jakub, Szczechura Bartosz, Szczechura Szymon, Szymański Jan, Świątek Natalia, Wielgo Adam, Sakowicz Alicja, Glinka Zuzia, Sykulska Wiktoria, Skoczeń Alan, Garnek Hubert, Sulewski Jakub, Kolbus Maja, Kubuj Szymon, Wasiak Darek, Zawistowska Kamila, Bala Oliwier, Rytych Patryk, Zduniuk Grzesiek, Żelaznicka Anastazja, Michalski Damian, Kukureka Maja, Gawińska Hania, Zych Filip, Jerzak Martyna, Płóciennik Kuba, Moroz Kalina, Izdebski Adam, Łakomy Oliwia, Bronicka Liliana, Szyszka Julia, Szymańska Nina, Polowiec Wiktor, Rytel Natalia, Bala Andrzej, Dadas Matylda, Kolbus Hubert, Kupiec Oliwia, Mikołajczuk Cezary, Szelągowska Julia, Wasiak Tomek, Wąsowska Maryla, Ołdak Grzegorz, Kanciała Wiktoria, Suchenek Weronika, Jeznach Wiktoria, Wyszomirska Zuzanna, Zych Julia, Czarnomski Patryk, Wilczak Emilia, Pietras Natalia, Kielak Klaudia.

              Gratulujemy!

              Beata Uszyńska, Marta Wytrykus, Małgorzata Gawryś, Paulina Mroczek

            • Otwarcie nowego skrzydła 01. 09. 2020

            • 1 września 2020 oddane do użytku zostało nowe skrzydło w naszej szkole.  Dodatkowa przestrzeń zwiększyła komfort i warunki nauki dzieci uczęszczających do placówki. W rozbudowanej części znajduje się 8 sal lekcyjnych wyposażonych w sprzęt multimedialny, stołówka, szatnia, pokój logopedy oraz pokój pracy indywidualnej. Odmienione zostało również otoczenie szkoły na bardziej zielone.

              Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w rozbudowę szkoły: Pani Burmistrz Elżbiecie Radwan, zastępcy Burmistrza Panu Dariuszowi Szymanowskiemu, pracownikom Urzędu Miasta w Wołominie, radnym Rady Miejskiej z przewodniczącym Markiem Górskim na czele, sołtysom oraz mieszkańcom, którzy kibicowali tej inwestycji.

              Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Otwarcie nowego skrzydła 01. 09. 2020.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
      • 22 787 71 45
      • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
      • 1251141342
      • 017209340
      • 85.20.Z
      • 15227
  • Nasze media społecznościowe