• Aktualności

      • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny im. Władysława Podkowińskiego

      • Jest mi niezmiernie miło poinformować, że Dominika Piętka, uczennica kl. 8b została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym im. Władysława Podkowińskiego i w piątek 20 mają uczestniczyła w uroczystości wręczenia nagród. Dominice serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz powodzenia na egzaminach. Małgorzata Krzemińska

      • Projekt „Wszystkie Kolory Świata” zakończony!

      • 16 maja 2022r. przesłałam do UNICEF sprawozdanie z przebiegu akcji oraz kwotę 1620 zł uzyskaną ze sprzedaży lalek.

       Bardzo dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w realizację projektu - tworzyli wspólnie lalki, wzięli udział w kiermaszu – dzieciom, rodzicom, babciom…

       Mam nadzieję, że była to chwila wspólnej zabawy i radości z pomagania!

       Wspólnie wypracowaliśmy dla szkoły

       CERTYFIKAT SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNEJ PLACÓWKI

        

       Maria Wytrykowska

      • Wszystkie Kolory Świata

      • Jak już Państwo zapewne wiecie, w ramach ogólnopolskiej akcji szczepienia dzieci w Krajach Trzeciego Świata organizowanej przez UNICEF Polska realizowaliśmy projekt edukacyjny pod nazwą „Wszystkie Kolory Świata”, szyjąc lalki, sprzedając je i przesyłając zebrane fundusze na konto Unicef Polska.

       Bardzo dziękuję uczniom i Rodzicom, którzy rozumieją trudną sytuację w Krajach Trzeciego Świata i poświęcili swój czas na stworzenie lalki, dzięki której wiele dzieci otrzyma niezbędne szczepienia.

       W dniu 28 lutego 2022r. zorganizowaliśmy Kiermasz Lalek na przyszkolnym terenie. Wolontariusze przygotowali pięknie udekorowane stoiska, lalki można

       też było znaleźć w różnych innych miejscach.

       Mimo przesłanych do wszystkich Rodziców zaproszeń ,nie udało się nam sprzedać wszystkich lalek. W związku z tym zachęcam do przyłączenia się do zrealizowania rozpoczętego projektu – Pomaganie jest SUPER.

        

        

       Koordynator akcji

       Maria Wytrykowska

      • Wycieczka klasy 4B do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu.

      • Dnia 22 kwietnia 2022r. uczniowie klasy 4B wraz z opiekunami Justyną Wasiak oraz Anną Nejman, pojechali na wycieczkę do Muzeum Rolnictwa im. Ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu. Zobaczyli, jak wyglądały w przeszłości zabudowania oraz życie na wsi. Z zainteresowaniem oglądali  maszyny rolnicze i dawne pojazdy. Uczestniczyli w lekcji ,,Życie pszczół” oraz własnoręcznie wykonali świece z wosku pszczelego.

       Ciekawym miejscem  okazało się jedyne w Polsce Muzeum Pisanki. Znajduje się w nim kolekcja licząca około dwa tysiące eksponatów-wielkanocnych pisanek z różnych regionów świata. Pozytywnych emocji dostarczyło uczniom spotkanie ze zwierzętami hodowanymi przez pracowników Muzeum Rolnictwa. Uczniowie odwiedzili też  Muzeum Lat Dziecięcych Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Pełni wrażeń uczestnicy wiosennej wycieczki  wrócili do szkoły.

       Opracowała: Justyna Wasiak

      • Wszystkie Kolory Świata

      • To pierwsze takie  wydarzenie w naszej szkole…włączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji szczepienia dzieci w Krajach Trzeciego Świata organizowanej przez UNICEF Polska. W ramach tej akcji realizowaliśmy projekt edukacyjny pod nazwą „Wszystkie Kolory Świata”.

        

       Teoretycznie zadania w ramach projektu były proste, sympatyczne i dostarczały dużo zabawy, w praktyce okazało się, że to ogromne przedsięwzięcie logistyczne.

       Chętni uczniowie z każdej klasy ( przy pomocy mam i babć) szyli lalki, zdobywali informacje, jakie imiona noszą dzieci w wybranych krajach, jakie są ich tradycyjne ubiory i ozdoby.

        

       Zrobiliśmy 50 lalek, w projekt zaangażowanych było ponad 90 uczniów

       i rodziców. Zorganizowaliśmy więc wystawę, w czasie której przeprowadziliśmy konkurs na najpiękniejszą lalkę. Z powodu ogromnego niezdecydowania „zwiedzających” nie udało się wybrać jednej najładniejszej lalki – wobec powyższego wyróżniliśmy kilka…

       - Lalka „Alma Bulsar” z Ugandy – Juliusz Gromadka, kl. 1 b

       - Lalka „ Dayo – Nigeria; Oliwia Łakomy (kl. 8 a); 

       - Lalka „Inez” z Francji – Ilona Zajączkowska i Amelia Wasiak (kl. 3a, 3b);  

       - Lalka „Akeem” z Nigerii-Jakub Jaworski, kl. 1 c

        -Lalka „Lau” z Chin - Nina Szymańska, kl. 8 a

       - Lalka „Jagna”, Polska – Daria Jusińska, kl. 6 a

       - Lalka” Nanami” z Japonii Liliana Szymańska, kl.1 b     

        

       Cele  społeczne i wychowawcze projektu zostały zrealizowane. Pozostała nam jeszcze realizacja celu pomocowego – zorganizowanie aukcji, podczas której musimy laleczki sprzedać. Z powodu aktualnej sytuacji w kraju jest to niezmiernie trudne! Jednak uzyskałam zgodę Unicef na przedłużenie zakończenia akcji –chciałabym zorganizować kiermasz podczas zebrań w szkole

       w miesiącu kwietniu. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przesłane na konto Unicef. Mam ogromną nadzieję, że spotkam się z Rodzicami podczas aukcji. 

        

       Bardzo dziękuję uczniom i Rodzicom, którzy rozumieją trudną sytuację  w Krajach Trzeciego Świata i poświęcili swój czas na stworzenie lalki, dzięki której wiele dzieci otrzyma niezbędne szczepienia.

        

                                                                                                                                                   Koordynator akcji

                                                                                                                                                   Maria Wytrykowska

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • sekretariat@spzagosciniec.edu.pl
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe