• Aktualności

      • Drugi etap V edycji konkursu „Być jak Ignacy”

      • Witajcie ponownie! Tu  nasze szkolne koło naukowe Dzieciaki z energią!

       Uczniowie pod opieką nauczycieli: p. Małgorzaty Gawryś, p. Moniki Lach i p. Bogumiły Jarosławskiej-Malinowskiej biorą obecnie udział w drugim etapie V edycji konkursu „Być jak Ignacy”.

       W etapie I budowali model wiatraka działającego na zasadzie wykorzystania energii odnawialnej.

       W etapie II zgłębiają tajniki oszczędzania wody.

       Dzięki udziałowi w projekcie uczniowie mogą:

       • w atrakcyjny sposób zdobywać wiedzę;
       • samodzielnie znajdować i porządkować bezcenne wiadomości dotyczące ekologii,
       • zmieniać myślenie swoje i innych na temat nawyków, przyzwyczajeń oraz stylu życia, a także zrozumieć mechanizmy rządzące relacją między istotami żywymi a ich otoczeniem po to, by za kilkadziesiąt lat móc, tak, jak obecnie, bez problemu wziąć prysznic, wypić szklankę wody, czy też oddychać czystym powietrzem.

       Uczniowie poznają takie pojęcia jak zero waste czy cykl hydrologiczny, a także dowiadują się, ile procent ludzkości nie ma dostępu do wody. Zadają kreatywne pytania związane z ekologią, ekosystemem, bioróżnorodnością, zasobami energetycznymi czy też odnawialnymi źródłami energii. A przede wszystkim zastanawiają się, w jaki sposób skutecznie, realnie oszczędzać wodę.

       Uczniowie są bardzo zaangażowani w konkurs o czym świadczyć może to, że także w ferie aktywnie pracowali nad projektem.

       W II etapie, rozwijaniu świadomości ekologicznej dzieci służyło między innymi spotkanie z p. Anną Sołoninko i Katarzyną Tymińską z Działu Marketingu i Promocji oraz Jarosławem Grochockim z Działu Eksploatacji Sieci Wodociągowej Wodociągu Mareckiego. W czasie jego trwania rozmawialiśmy m.in. o tym, skąd się bierze czysta woda w naszych kranach. Po owocnym spotkaniu planujemy stałą współpracę z tymi bardzo zaangażowanymi w propagowanie szacunku do środowiska i życzliwymi młodzieży osobami, m.in. w zakresie projektu Wodociągu Mareckiego: „KoloroWODAnki - szkoła dla przedszkola ” – polegającego na współtworzeniu przez dzieci i młodzież kilkunastostronicowej, zabawnej i edukacyjnej książeczki, która ma zawierać zadania, ciekawostki i kolorowanki dla przedszkolaków na temat wody.

                   Przed świętami Bożego Narodzenia koło naukowe przygotowało i wydało gazetkę pt. Fakcik, w której zawarte zostały zadania konkursowe dotyczące oszczędzania wody adresowane nie tylko do uczniów naszej szkoły, ale do całej lokalnej społeczności.

                   Aktualnie „Dzieciaki z energią” planują spotkanie z pracownikami Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wołominie, podczas którego dowiedzą się w jaki sposób działa oczyszczalnia ścieków  „KRYM”.

       Uczniowie przygotowują również obszerny projekt ekologiczny związany z problemem oszczędzania wody. Muszą pokazać i dokładnie objaśnić, jakie działania podejmują lub zamierzają podjąć w celu zmniejszenia zużycia wody. Praca ma dotyczyć działań możliwych do wprowadzenia w domu bądź szkole, i mieć charakter planu, tłumaczącego krok po kroku, jak wprowadzić w życie przedstawione założenia oszczędzania wody.

       Udział w projekcie z pewnością pozostawi ślad w świadomości młodzieży i, miejmy nadzieję, zaowocuje proekologicznymi postawami w przyszłości. Zachęcamy do udziału w konkursie. Można dołączyć na każdym etapie jego trwania.

      • Koduj z Gigantami- bezpłatne warsztaty

      • Drodzy Uczniowie,
       właśnie wystartowały zapisy na warsztaty “Koduj z Gigantami”! Już po raz ósmy zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do wzięcia udziału w darmowych zajęciach z programowania!

       Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Burmistrz Wołomina

       W tym roku warsztaty będą się odbywać w terminach 30.01.-14.02. stacjonarnie w 30 miastach PolskiOprócz warsztatów stacjonarnych uczniowie mają możliwość zapisu na interaktywne zajęcia online, które będą prowadzone w małych grupach. “Koduj z Gigantami” to wydarzenie o charakterze edukacyjnym, które jest doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o programowaniu i lepszego startu w przyszłość, a także bardziej świadomego korzystania z nowych technologii.Warsztaty “Koduj z Gigantami” to połączenie dużej dawki wiedzy ze świetną zabawą. W ich trakcie dzieci już od 7 roku życia mogą spróbować własnych sił w programowaniu i zacząć tworzyć własne gry czy aplikacje.

       Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51, w małych grupach i z zachowaniem reżimu sanitarnego.

       Osobom pragnącym zostać w domu umożliwimy wzięcie udziału online, w technologii wirtualnych klas.

       Dla Uczniów z Wołomina i sąsiednich miejscowości przygotowaliśmy:

       • klasy 1-3: programowanie w Minecraft i Scratch
       • klasy 4-6: programowanie w Scratch i tworzenie aplikacji na telefon w AppInventor
       • klasy 7-8: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#
       • szkoła średnia: wstęp do tworzenia aplikacji dla Windows w C#

        Termin warsztatów to niedziela, 7. lutego.

       Zarejestruj się na warsztaty stacjonarne

       Zarejestruj się na warsztaty online

       Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl. Zapisy już trwają, a liczba miejsc jest ograniczona.

       Także w tej edycji przygotowaliśmy specjalny konkurs dla szkół!

       Placówki, z których w wydarzeniu “Koduj z Gigantami” weźmie udział największa liczba uczniów, otrzymają specjalne nagrody!:
       • Powyżej 50 zapisanych uczniów - Certyfikat Złotego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs semestralny w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.
       • Powyżej 25 zapisanych uczniów - Certyfikat Srebrnego Partnera dla szkoły oraz voucher na kurs uzupełniający w szkole Giganci Programowania dla wybranego przez szkołę ucznia.Liczbę zapisanych uczniów będzie można monitorować na bieżąco od 18 stycznia na stronie
        ranking.kodujzgigantami.pl.

       Ranking szkół

       Dla uczestników warsztatów zostanie ogłoszony konkurs na projekt programistyczny, w którym nagrody otrzyma szkoła, nauczyciel prowadzący oraz autor zwycięskiego projektu.Szczegóły konkursu - tematykę prac oraz zasady prześlemy wkrótce. Konkurs zostanie ogłoszony na profilu Koduj z Gigantami na Facebooku. Zapraszamy do obserwowania naszej strony.Dodatkowo, na uczestników warsztatów czekają super niespodzianki oraz losowanie nagród!

       Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferującą od ponad 6 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży.Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści z zacięciem pedagogicznym

       Drodzy Uczniowie! Zachęcam do rejestracji, pamiętajcie o wpisaniu nazwy szkoły. Jeśli zgłosi się powyżej 25 osób, a najlepiej powyżej 50 osób z naszej placówki, to otrzymamy voucher, którego właścicielem zostanie jeden z Was! 

       Paulina Mroczek

      • Praca konkursowa "Krajobrazy Mazowsza"

      • Uczniowie: Matylda Dadas, Hubert Kolbus i Andrzej Bala z klasy 7b uczestniczą w konkursie
       "Wiedzy o Mazowszu". W ramach tego konkursu wzięli udział w grupowym projekcie edukacyjnym, którego efaktem jest wykonana prezentacja multimedialna. Zachęcamy do zapoznania się z pracą naszych uczniów: Krajobrazy_Mazowsza.pdf​​​​​​​
       Opiekun konkursu-Ewa Żelisko

      • Specjalistyczne Poradnictwo Rodzinne

      • Obszar wsparcia udzielanego w punkcie - poradnictwo pedagogiczne, psychologiczne, socjalne.

       Zasięg działania punktu - gminy Kobyłka, Poświętne, Wołomin.

       Punkt prowadzi Fundacja Ogarnij Emocje w Wołominie ul. Żelazna pawilon 1b (piętro)

       w środy 15.00 – 20.00

       w czwartki 11.00 – 16.00

       w piątki 10.00 – 13.00

        

       Usługi świadczone w ramach poradnictwa są bezpłatne.

       Spotkanie ze specjalistą możliwe tylko po wcześniejszym uzgodnieniu terminu wizyty.

       Zgłoszenia przyjmujemy:
       całodobowo pod adresem poczty elektronicznej: <ogarnij-emocje@wp.pl

       od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 18.00 pod numerem telefonu 795 990 820 
       bezpośrednio w godzinach pracy punktu w Wołominie ul. Żelazna pawilon 1b

        

       Projekt „Prowadzenie specjalistycznego poradnictwa rodzinnego dla gmin Kobyłka, Poświętne, Wołomin” dofinansowany jest ze środków Powiatu Wołomińskiego oraz Fundacji Ogarnij Emocje

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
    • sekretariat@spzagosciniec.edu.pl
    • 22 787 71 45
    • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
    • 1251141342
    • 017209340
    • 85.20.Z
    • 15227
  • Nasze media społecznościowe