• Aktualności

      • Dzień otwarty- 2 grudnia

      • Według harmonogramu z września 2020 roku, w środę (2 grudnia) miało odbyć się zebranie. Odbędzie się ono w formie dnia otwartego: stacjonarnie dla klas 4-8 z zachowaniem wszelkich środków ostrożności , zdalnie poprzez Teams dla klas 0-3. Jeśli ktoś z Państwa chce spotkać się z wybranym nauczycielem, najpierw kontaktuje się z wychowawcą w celu ustalenia godziny spotkania.

      • Koło naukowe "Dzieciaki z energią"

      • Chcemy postawić na odnawialne źródła energii!

       Jeśli Ty również, zapraszamy😊

       Od końca października 2020 roku w naszej zagościńskiej szkole działa prężnie Koło Naukowe „Dzieciaki z energią”.

       Jego członkowie, łącząc zabawę z nauką, biorą udział w ogólnopolskim konkursie naukowym „Być jak Ignacy”, poświęconym Ignacemu Łukasiewiczowi – twórcy polskiego przemysłu naftowego:

       Regulamin "Być jak Ignacy"

       Konkurs trwa od dnia 7 września 2020 r. do 31 maja 2021 r. i składa się z czterech niezależnych etapów połączonych ze sobą wspólną fabułą. Konkurs podzielony jest na następujące etapy:

        - I etap do 30 listopada 2020 r. dotyczy rodzajów i źródeł energii oraz energii odnawialnej,

        - II etap do 30 stycznia 2021 r. dotyczy ekologii i zmian klimatu,

        - III etap do 31 marca 2021 r. dotyczy transportu i miast przyszłości,

       - IV etap do 31 maja 2021 r. dotyczy technologii cyfrowych, Internetu i programowania.

       Uczniowie: Katarzyna Kaczmarska, Wiktoria Kanciała, Nina Szymańska, Emilia Wilczak, Miłosz Wnuk, Zuzanna Wyszomirska (wraz z nauczycielami, p. Małgorzatą Gawryś i Bogumiłą Jarosławską-Malinowską) z wielkim zaangażowaniem oraz z pięknym wsparciem ze strony Rodziców Uczniów pracują w oparciu o przekazane przez organizatora materiały dydaktyczne, ale muszą także wykazać się pomysłowością, zaplanować kolejne kroki i sposób realizacji zadań, zdobywać całkiem nowe umiejętności z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych i historycznych, co jest nie lada wyzwaniem. Program Koła Naukowego musi uwzględniać działania uczniów ukierunkowane na doświadczanie i badanie otaczającej rzeczywistości, a także na zorganizowanie współpracy z rodzicami, osobami zajmującymi się zawodowo odnawialnymi źródłami energii, ekologią i nowymi technologiami oraz podmiotami związanymi z nauką i oświatą. Niezwykle ciekawe było np. spotkanie on-line z p. Wojciechem Grzeszczakiem, który całe dotychczasowe życie zawodowe poświęcił energii odnawialnej, budowaniu farm wiatrowych

       „Dzieciaki z energią” zapraszają nowe, chętne osoby do drugiego i kolejnych etapów konkursu!

      • Spis rolny 2020

      • Masz problem ze spisem rolnym ⁉️ Dzwoń na infolinię 📞

       Dostępna pod numerem 22 279 99 99 infolinia spisowa służy pomocą w każdej sprawie dotyczącej #PowszechnegoSpisuRolnego. Warto skorzystać z tego wsparcia możliwie jak najszybciej. 30 listopada mija termin na wywiązanie się z obowiązku spisowego i w ostatnich dniach infolinia będzie z pewnością zasypywana pytaniami i zgłoszeniami od rolników, czekających na wypełnienie formularza spisowego do ostatniej chwili.

       W jakich sprawach należy zwrócić się do infolinii spisowej? Oto lista najczęściej zgłaszanych przez rolników problemów, które pomoże rozwiązać konsultant telefoniczny:🔹 nie mam listu od Prezesa GUS z numerem gospodarstwa rolnego, więc nie mogę się zalogować do aplikacji spisowej;🔹 rozpocząłem/-ęłam samospis internetowy, ale formularz został zablokowany;🔹 nie mogę dłużej czekać i chcę się spisać przez telefon w tym momencie;🔹 chcę się spisać i zostawić numer telefonu do siebie, żeby to rachmistrz zadzwonił i wtedy razem spiszemy moje gospodarstwo rolne.

       To proste! NIE ZWLEKAJ - wystarczy zadzwonić pod numer 22 279 99 99 i załatwione!

       Więcej informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 👇https://spisrolny.gov.pl/

       Zachęcamy do śledzenia wpisów w mediach społecznościowych 

       https://www.facebook.com/UrzadStatystycznywWarszawie https://twitter.com/Warszawa_STAT.

       Ponadto informujemy, iż Gmina Wołomin bierze udział w konkursie na Prezesa GUS na gminę o najwyższym odsetku spisanych gospodarstw rolnych w kanale samospisu. 

      • Dzień otwarty- 18. 11. 2020

      • Dzień otwarty (18 listopada 2020 roku) odbędzie się w formie zdalnej. Nauczyciele będą dostępni na platformie Miscrosoft Teams w godzinach 16.00 - 18.00. Zapraszamy chętnych rodziców i opiekunów do kontaktu.

      • Powszechny Spis Rolny 2020

      • Spis rolny jest obowiązkiem i każdy użytkownik gospodarstwa rolnego MUSI się z niego wywiązać! Warto to zrobić tym bardziej, że przy okazji można wziąć udział w licznych konkursach spisowych z bardzo atrakcyjnymi nagrodami.

       Pierwsza szansa na wygraną pojawia się po zakończeniu internetowego samospisu dostępnego na stronie https://spisrolny.gov.pl/. Gdy formularz spisowy zostanie wypełniony, aplikacja zapyta o chęć udziału w loterii. Jeśli rolnik się na to zdecyduje, otrzyma unikatowy kod potwierdzający samospis. Kod należy zarejestrować w trakcie trwania akcji (1.10.2020 – 22.11.2020 r.) na stronie loterii https://loteria.spisrolny.gov.pl/. Potem zostaje już tylko śledzić transmisje online w mediach społecznościowych GUS z losowań i liczyć na szczęśliwy traf!

       Do rolników z terenu województwa mazowieckiego skierowana jest też akcja „Najszybsi w PSR każdego dnia”. Codziennie nagrodzonych zostanie 50 pierwszych osób, które W DNIU ZAKOŃCZENIA wypełniania formularza Powszechnego Spisu Rolnego PRZYŚLĄ JAK NAJSZYBCIEJ ZGŁOSZENIE do udziału w Akcji. Jest to niezwykle proste i szybkie. Wystarczy wpisać nr gospodarstwa z ankiety samospisu i adres do wysyłki nagrody na stronie: https://obserwujmazowsze.stat.gov.pl/najszybsi_psr

       Akcja będzie trwać od 10 listopada do końca miesiąca.

       Dzięki spisowi rolnemu wygrywać mogą też mazowieckie gminy. W Konkursie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego gminy, które wykażą się najwyższym odsetkiem osób spisanych w samospisie internetowym, otrzymają atrakcyjne zestawy sprzętu informatycznego. Wojewódzkie Biuro Spisowe w Warszawie przekaże zwycięzcom również nagrody przeznaczone dla gminnych szkół i przedszkoli.

       Zapraszamy też do konkursu otwartego dla każdego bez względu na wiek i miejsce zamieszkania – nie trzeba być rolnikiem, ani mieszkać na wsi. Wystarczy wziąć swój telefon, nagrać krótki, maksymalnie 1-minutowy film i odpowiedzieć na pytanie „Dlaczego liczy się rolnictwo?”. Najlepsza praca zostanie wyemitowana w TVP3 Warszawa, a jego twórca otrzyma atrakcyjne nagrody. Zgłoszenia będą przyjmowane do 15 listopada: https://warszawa.stat.gov.pl/edukacja-statystyczna/konkurs-filmowy-dlaczego-liczy-sie-rolnictwo/.

      • Szkoła do hymnu

      • Uczniowie naszej szkoły 10 listopada  o godzinie 11. 11 odśpiewali hymn narodowy by uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości biorąc udział w akcji "Szkoła do hymnu".

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
    • spzag@wp.pl
    • 22 787 71 45
    • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
  • Nasze media społecznościowe