• Aktualności

      • Młody Chef-obiady

      • Szanowni Państwo!
       Już od 5.10.2020 (poniedziałek) będziemy mieli okazję żywić Państwa dzieci w Szkole Podstawowej w Zagościńcu.

       Nasz Katering zajmuje się żywieniem dzieci blisko od 7 lat. Specialnie dla Państwa w każdą środę zorganizowaliśmy dla dzieci edukacyjną podróż po kuchniach świata. Do wyboru będą posiłki z kuchni meksykańskiej, włoskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, polskiej itd. Wszystkie dania oparte są bez dodatku konserwantów,  bez polepszaczy smaków.

       Do Państwa dyspozycji oddajemy system wybierania posiłków www.mlodychef.pl , dzięki któremu może Państwo wybierać, zamawiać, odwoływać i opłacać wybrane przez siebie posiłki. Każdego dnia jest zawsze inne menu. To Państwo decydujecie co Wasze dziecko będzie jadło danego dnia.

       Oferta cenowa:

       Śniadanie - 3,40 zł (tylko dla klas „0”)

       Zupa - 2,80 zł

       Danie główne  - 8,00 zł

       Podwieczorek  - 3,25 zł

       Zupa + drugie danie - 9,00 zł

       Zupa + drugie danie + śniadanie + podwieczorek - 14,00 zł

       Sok tłoczony 100% - 3,30 zł (szklana butelka)

       Mleko smakowe - 2,80

       Owoc - 2,30

       W przypadku nieobecności dziecka w szkole posiłki można odwoływać danego dnia najpóźniej do godz. 7:00 tylko w systemie MlodyChef (nie ma możliwości odwoływania posiłków telefonicznie).

       Kontakt w sprawie Kateringu:spzag@mlodychef.pl

       W sprawach technicznych systemu Mlodychef (np. logowanie) prosimy kontaktować się bezpośrednio na adres bok@mlodychef.pl

      • Nauka gry na gitarze

      • Szanowni Państwo,

       Trwają zapisy na naukę gry na gitarze. Zajęcia odbywają się w małych maksymalnie 5 osobowych grupach.

       Aby program był dla uczniów ciekawy i jak najbardziej dopasowany do ich indywidualnych preferencji, nauka odbywa się poprzez poznawanie utworów muzyki współczesnej wybranych przeze mnie jak również zaproponowanych przez uczniów.

       Jest to kontynuacja zajęć z zeszłego roku, ale otwieram też nowe grupy. Godziny zajęć do ustalenia z chętnymi uczniami.

       Zapraszam do zapisywania się telefoniczne pod nr 783 774 226.

       Z PASJĄ- Mariusz Skorupski

      • Powszechny Spis Rolny 2020

      • Użytkownicy gospodarstw rolnych mogą już spełnić swój obowiązek – 1 września rozpoczął się Powszechny Spis Rolny 2020. Spis rolny potrwa do 30 listopada. Najlepiej jednak spisać się już we wrześniu.

       Najbezpieczniejszym i najbardziej wygodnym sposobem jest samospis internetowy. Jak się spisać? Wystarczy wypełnić elektroniczny formularz dostępny od 1 września na stronie internetowej https://spisrolny.gov.pl/. Wypełnienie formularza jest intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego z dostępem do Internetu. Aplikacja spisowa jest dostępna przez 24 godziny na dobę. Dane potrzebne do logowania zostały umieszczone w liście Prezesa GUS.
       W razie pytań należy dzwonić na infolinię spisową pod numer 22 279 99 99 w.1
       Więcej informacji: https://spisrolny.gov.pl

       Użytkownicy gospodarstw mogą zgłosić się również do gminnego biura spisowego w Urzędzie Miejskim w Wołominie, Centrum Obsługi Mieszkańca, stanowisko nr 3.

       Co warto wiedzieć nt. Powszechnego Spisu Rolnego? Zapraszamy na stronę  https://spisrolny.gov.pl/warto-wiedziec

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 roku, w salach z wychowawcami. Przydział sal w załączniku. Spotykamy się o godzinie 11.30 w podanych salach. Msza święta o godzinie 12.30. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i o stosowaniu się do nich! Prosimy o rozwagę, każda dodatkowa osoba na terenie placówki stwarza dodatkowe, niepotrzebne ryzyko.

      • Zaproszenie do składania ofert

      • Zapraszamy do składania ofert na świadczenie usług cateringu obiadów
       do stołówki w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz ofert związanych z prowadzeniem na terenie placówki sklepiku szkolnego.

       Zgłoszenia składamy do dnia 26 sierpnia 2020 r. w sekretariacie szkoły (pokój numer 20) lub w gabinecie wicedyrektora (pokój numer 27) w godzinach 9.00-14.00.

      • Wyniki Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „ Kwiaty polne dla poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku”

      • Konkurs został zorganizowany przez  Fundację Ogród Edukacji z Nieporętu  w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „100. rocznica Bitwy Warszawskiej – polskie zwycięstwo dla wolności Europy”. Konkurs został wpisany do Programu Rządowego ‘Niepodległa” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem konkursu było godne upamiętnienie militarnego sukcesu naszych bohaterskich przodków i kultywowanie pamięci o Bitwie Warszawskiej. Nasza uczennica Klaudia Kielak zgłosiła do konkursu 5 zdjęć. Zdjęcie „W zbożu” zajęło II miejsce w kategorii wiekowej do lat 16. Serdeczne gratulacje dla Klaudii. Praca Klaudii została wybrana spośród ponad 800 nadesłanych zdjęć. Jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów do aktywnego udziału w konkursach. Klaudia jako jedyna uczennica z naszej szkoły przygotowała zdjęcia i niezbędną dokumentację na ten konkurs. Wielkie brawa!
       Opiekun konkursu: Paulina Mroczek

      • Powszechny Spis Rolny 2020

      • Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

       Kiedy odbędzie się spis rolny?
       Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

       Kto musi się spisać?
       Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

       Jak się spisać?
       W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.
       • Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.
       • Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.
       • Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

       Dlaczego spis rolny jest potrzebny?
       Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

       Gdzie szukać informacji?
       Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

       Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

       Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

      • Gminny konkurs matematyczny Mistrz Liczby Pi 2020

      • 10 marca w naszej szkole odbył się finał gminnego konkursu matematycznego „Mistrz liczby Pi”. Konkurs zorganizowany został z okazji  Międzynarodowego Dnia Liczby Pi obchodzonego 14 marca każdego roku, nawiązując do bicia rekordu Guinnessa w jak największej ilości zapamiętanych cyfr rozwinięcia liczby Pi. Polegał on na odtworzeniu (zapisaniu) z pamięci jak największej ilości kolejnych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi w czasie 5 minut, a następnie odczytaniu zapisanych wcześniej cyfr rozwinięcia dziesiątkowego liczby Pi przed publicznością. Osiągnięte rezultaty konkursu: poprawa koncentracji u młodzieży, zwiększenie motywacji do podjęcia wysiłku intelektualnego, zmiana postawy do nauki matematyki , integracja młodzieży z różnych szkół , wzmocnienie współpracy między nauczycielami z okolicznych szkół, wyłonienie i promocja uzdolnionych uczniów z gminy Wołomin.
       W konkursie wzięło udział 6 szkół z gminy Wołomin: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Duczkach, Szkoła Podstawowa im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu, Szkoła Podstawowa w Leśniakowiźnie,  Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Królowej Jadwigi w Wołominie, Szkoła Podstawowa im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Czarnej i oczywiście Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu w roli gospodarzy.
       Komisja konkursowa miała nie lada wyzwanie, bo uczestnicy byli znakomicie przygotowani i zapamiętali setki miejsc rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Mistrzem Liczby Pi została Maria Więckiewicz z naszej szkoły zapamiętując ponad 600 cyfr rozwinięcia.  Pierwszym wicemistrzem została Daria Ludwiniak ze Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Starym Grabiu, natomiast drugim wicemistrzem Dominika Majsterek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Duczkach. Zwycięzcy otrzymali medale i wartościowe nagrody- kamerkę sportową, elektryczną deskorolkę, smartwatcha oraz vouchery na zajęcia z akrobatyki. Zwycięzcom gratulujemy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplom i długopis z grawerem. Niespodziankę przygotowała Akademia Gimnastyki, która zorganizowała pokaz akrobatyki dla uczestników.
       Konkurs otrzymał dotację z Fundacji mBanku.  Projekt pokazał, że pamięć można poprawić, że nasze mózgi mają wyjątkową pojemność i dzięki pracy mogą bić lokalne rekordy Guinessa. Przy tej okazji uczestnicy zobaczyli, że można dobrze się bawić bez użycia smartfonów. Nagrody w konkursie zostały także dofinansowane przez Akademię Gimnastyki z Czarnej oraz Radę Rodziców naszej szkoły.
       Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

       Organizatorzy

       Beata Uszyńska
       Małgorzata Gawryś
       Klaudia Kupiec
       Paulina Mroczek
        

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mistrz Liczby Pi 2020.

      • Nabór na świetlicę na rok 2020/2021

      • Z uwagi na stan epidemii
       ulega zmianie forma prowadzenia naboru do świetlicy szkolnej na rok 2020/2021


       Wymagane dokumenty

       1. Aktualny wniosek o przyjęcie dziecka do świetlicy szkolnej do pobrania:
       1. Zaświadczenia o zatrudnieniu obojga rodziców zawierające:
       • okres zatrudnienia
       • wymiar zatrudnienia
       • godziny pracy
       • prowadzący działalność gospodarczą dodatkowo składają zaświadczenie o wpisie do rejestru działalności gospodarczej oraz oświadczenie
        o godzinach wykonywania działalności.

       Przyjmowanie kompletnych wniosków        

       • do dnia 31 lipca 2020 r.       
       • elektronicznie na adres:   spzag@wp.pl (skany wypełnionych druków)
       • listownie na adres: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu, ul. Szkolna 1, 05-200 Wołomin
       • wrzut do skrzynki korespondencyjnej na terenie Szkoły w godz. 8-16.

       Rozpatrywanie wniosków

       Lista uczniów przyjętych zostanie wywieszona dnia 17 sierpnia 2020 r.

       Zgodnie z obowiązującymi przepisami do świetlicy szkolnej nie mogą uczęszczać wychowankowie oddziału przedszkolnego.


       Prosimy o dopełnienie wszelkich formalności
       do dnia 31 lipca 2020 r.

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • sekretariat@spzagosciniec.edu.pl
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe