• Aktualności

      • Kartka dla Medyka

      • Uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji KARTKA dla MEDYKA. W taki sposób chcą podziękować PRACOWNIKOM SŁUŻBY ZDROWIA, którzy codziennie narażają swoje zdrowie i życie aby ratować nasze. Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Kartka dla Medyka.

      • Życzenia wielkanocne

      • Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy wszystkim uczniom i ich rodzinom chciałabym życzyć w imieniu grona pedagogicznego, pracowników obsługi i administracji oraz swoim przede wszystkim zdrowia, wszelkiej pomyślności, szczęścia i radości, wspaniałych chwil w gronie najbliższych.Życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły optymizm, pokój oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha!
       Agnieszka Kordyzon-Andrzejewska

      • Rozszerzona dostępność psychologa w okresie świątecznym

      • Drodzy Uczniowie, Szanowni Państwo!

       Cieszę się, że mimo panującej pandemii nie tracimy ze sobą kontaktu. Oczywiście wolałabym, aby ten kontakt wyglądał inaczej. Są właśnie w życiu takie sytuacje, na które nie mamy wpływu i musimy zaakceptować taki stan rzeczy.

       Wybuch pandemii COVID-19 wpłynął na życie ludzi na całym świecie, a Niedziela Wielkanocna jest już blisko. W tym roku jednak nie będziemy świętować Wielkanocy, tak jak do tej pory. Może być to szczególnie trudne dla nas wszystkich.

       ROZSZERZONA DOSTĘPNOŚĆ PSYCHOLOGA

       w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu

       w okresie Świąt Wielkanocnych

       KAŻDY MOŻE ZNALEŹĆ WSPARCIE ODPOWIEDNIE DLA SIEBIE!

       Telefon wsparcia - 792 189 787,

       czyli wirtualny gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów i rodziców

       dostępny CODZIENNIE od 9.04.2020 – 14.04.2020 w godzinach 10-18

       Szanowni Państwo! Poświęćmy czas bliskim. Spędźmy te dni na rozmowach z rodziną. Pamiętajmy o kontaktach telefonicznych z osobami starszymi, które nie używają nowoczesnych technologii komunikowania się. Im jest szczególnie trudno. Obejrzyjmy optymistyczne filmy lub posłuchajmy ulubionych audycji. Może warto przypomnieć najmłodszym o dawnych tradycjach i zwyczajach wielkanocnych w naszym kraju. Porozmawiać z dziadkami lub poszukać informacji w Internecie. Nie skupiajmy się na czytaniu, czy oglądaniu wiadomości, ograniczmy je do niezbędnego minimum. Grajmy z dziećmi w różnego rodzaju gry, słuchajmy ulubionej muzyki. Nie zapominajmy też o aktywności fizycznej.

       Życzę Wszystkim Uczniom i Rodzicom zdrowia, ale również w tym okresie świątecznym uwolnienia się od przykrych myśli, większego optymizmu pamiętając, że „Człowiek może wznieść się ponad okoliczności i osiągnąć wszystko, co zaplanuje, jeśli cechuje go niewzruszona wytrwałość i pozytywne nastawienie” Samuel Smiles

       Diana Borowska – Ogrodnik

       psycholog

      • Dostępność psychologa w czasie nauczania na odległość

      • Telefon wsparcia, czyli wirtualny gabinet pomocy psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i rodziców

       W Szkole Podstawowej w Zagościńcu uruchomiono tymczasowy telefon wsparcia - 792 189 787. To odpowiedź na lęki i obawy, jakie towarzyszą młodym ludziom, ale przede wszystkim stworzenie inicjatywy do wspólnej rozmowy w każdych okolicznościach, gdy zachodzi taka potrzeba lub ochota.

       Telefon działa codziennie, do odwołania. Dyżuruje przy nim psycholog – Diana Borowska-Ogrodnik.

       Wspieram, słucham, rozmawiam, motywuję w następujących dniach i godzinach:

       Poniedziałek 11-15

       Wtorek – 14-17

       Środa 10-13

       Czwartek 10-13

       Piątek 10-12

       Pomoc psychologiczna jest dostępna w formie wideo czatu na Skype dla uczniów po uprzednim umówieniu się. Kontakt z psychologiem przez Librus, a także pod adresem mailowym: psycholog.zagosciniec@gmail.com

      • Polskie Radio Dzieciom

      • Pragniemy przypomnieć i zaprosić do korzystania z bogatej oferty Polskiego Radia Dzieciom. Dziennikarze przygotowują ponad 100 premierowych audycji tygodniowo dla najmłodszych i dzieci do lat 12 oraz dla rodziców. Wszystkie audycje dostępne są na stronie http://www.polskieradiodzieciom.pl oraz w DARMOWEJ aplikacji.  Serwis znajduje się wśród materiałów edukacyjnych do wykorzystania przez nauczycieli i dyrektorów szkół, jakie poleca Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ministerstwem Cyfryzacji, Zespołem GovTechPolska i instytucjami publicznymi.

       102 SPOSOBY NA SPĘDZENIE CZASU W 4 ŚCIANACH – WŁĄCZ POLSKIE RADIO DZIECIOM!

       Rano budzi, potem bawi i uczy, a wieczorem pomaga zasnąć przy dźwiękach bajek, legend i kołysanek. Cyfrowe Polskie Radio Dzieciom przez całą dobę w ciągu tygodnia nadaje ponad 100 premierowych audycji kulturalnych, podróżniczych i naukowych, rozwijających wyobraźnię najmłodszych, pełnych edukujących rozmów dla dzieci i porad dla rodziców do słuchania przez darmową aplikację mobilną, internet i odbiorniki DAB+.

       Wszystkie audycje Polskiego Radia Dzieciom są źródłem wszechstronnej wiedzy, rozwijają w dzieciach wrażliwość na dźwięki i są bezpieczne – chronią najmłodszych przed niechcianymi bodźcami i informacjami, ponieważ Polskie Radio Dzieciom nie emituje żadnych reklam!

       Radiowa pobudka i muzyczna podróż

       Polskie Radio Dzieciom nadaje zgodnie z rytmem przedszkolaka i ucznia tak, by ułatwiać najmłodszym słuchaczom powrót do obowiązków szkolnych po dłuższym czasie nieobecności w placówce, dlatego już w audycji „Poranek" (godz. 7.00-10.00) dziennikarze budzą najmłodszych i zapraszają do wspólnego poszukiwania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Prowadzący razem z dzwoniącymi do studia młodymi słuchaczami sprawdzają na przykład, czym jest koronawirus, po co nam rękawiczki i maseczki ochronne, i dlaczego szkoły, przedszkola oraz place zabaw są teraz zamknięte?

       W kąciku „Warsztat małego artysty” od poniedziałku do piątku o 9.30 dzieci dowiadują się jak przygotować makietę, z czego zrobić papierową rakietę i jak przy użyciu kolorowego papieru wykonać fale podobne do morskich. Okazją do wsłuchania się w otaczające dźwięki jest audycja „Muzyczne podróże” Darii Druzgały, w której młodzi słuchacze poznają bliskie i dalekie kraje, ich zwyczaje i muzykę, a także typowe dla danego regionu instrumenty. Od poniedziałku do piątku o 10.30 Martyna Sojka zasiada do fortepianu i w towarzystwie dzieci odbywa muzyczną lekcję pełną dźwięków. „Rytmika” to zajęcia o charakterze nie tylko muzycznym, ale edukacyjnym. Wszystkie odcinki nagrywane są w Teatrze Polskiego Radia, co gwarantuje ich doskonałą jakość dźwiękową.

       Rysunki, językowe łamańce i gimnastyka… twarzy!

       Miłośników rysunku i animacji z pewnością zainteresuje… „Stworek Potworek”, który nadając ze swojej artystycznej pracowni, podpowiada w jaki sposób prostymi figurami geometrycznymi narysować nietypowe obiekty, pojazdy czy elementy przyrody. Całość uzupełniają atrakcyjne animacje graficzne zamieszczane na stronie Polskiego Radia Dzieciom tuż po zakończeniu audycji. To propozycja na każdą środę o godz. 11.45. Z kolei od poniedziałku do piątku o 15.30 Pani Literka zachęca do… gimnastykowania buzi! W audycji „Słowo do słowa” można też wysłuchać ciekawostek dotyczących języka polskiego, trenować wymawianie trudnych głosek i łamańców językowych.

       Odkrycia, badania, bezpieczeństwo i… nauka oszczędzania

       „Mali naukowcy” to propozycja przeprowadzenia eksperymentów w domowym zaciszu. Doświadczenia wykonywane we wtorki i czwartki o 16.45 w studiu Polskiego Radia Dzieciom, pobudzają wyobraźnię słuchaczy i inspirują młodych naukowców do działania i zgłębiania tajników świata nauki! A gdzie rośnie pieprz i gdzie zimują raki? Czy da się przewrócić hełm na lewą stronę oraz co było pierwsze jajko czy kura? Artur Wolski w audycji „Mini Eureka” w każdą środę o godz. 17.15 udowadnia, jak ciekawa może być fizyka, chemia i matematyka, i że każde trudne pytanie może być… początkiem wielkiej przygody! Z kolei w poniedziałki o tej samej porze słuchając „Skarbonki”, dzieci w roli małych ekonomistów sprawdzą m.in. jak oszczędzać, czym są odsetki, koszty i zarobki. Ponadto ulubieni przez dzieci Kulfon i żaba Monika wraz z policjantem opowiadają o bezpieczeństwie w miejscach publicznych. Początek audycji „Bezpieczny maluch”, we wtorki również o godz. 17.15.

       Koniec języka za przewodnika!

       W poniedziałki i środy zajęcia z języka angielskiego, we wtorki z języka niemieckiego, w czwartki z francuskiego, a w piątki z włoskiego – to plan radiowych zajęć z języków obcych. Lekcje przygotowywane są m.in. we współpracy z Instytutem Francuskim i Włoskim Instytutem Kultury. Codziennie emitowana jest premierowa lekcja, a dodatkowo na stronie Polskiego Radia Dzieciom publikowane są wszystkie archiwalne audycje. Początek językowych zajęć o 16.30. Obecność obowiązkowa!

       Bajkowy świat, lektury i kołysanki do snu

       Polskie Radio Dzieciom wspiera rozwój wyobraźni u dzieci. Niektóre audycje przenoszą najmłodszych słuchaczy w niezwykły świat bajek w towarzystwie popularnych bohaterów znanym dzieciom z prowadzonych przez nie audycji. Miś Michaś, Smok Adaś, Królik Filip i Lew Leopold, zapraszają do wspólnej zabawy od poniedziałku do piątku od 11.00 do 12.00 i od 18.00 do 19.00 oraz w sobotę od 16.00 do 17.00.

       A gdy po całym dniu pełnym wrażeń zaczyna się pora snu, Polskie Radio Dzieciom proponuje wyciszające kołysanki, opowiadania i legendy. Tło historii i bajek w „Wieczornych pogaduchach” (godz. 19.00) stanowią spokojne i kojące dźwięki. Stałym punktem audycji jest cykl „Książka do poduszki”, w którym znani i cenieni lektorzy czytają premierowe fragmenty lektur.

       Kiedy dzieci pójdą spać, czyli audycje dla dorosłych

       25 audycji w ciągu tygodnia to propozycje Polskiego Radia Dzieciom wyłącznie dla dorosłych słuchaczy, w tym m.in. rodziców, opiekunów i nauczycieli. Wśród nich znajdują się kilkugodzinne audycje publicystyczne z udziałem uznanych ekspertów. Codzienne, nocne pasmo muzyczne z udziałem artystów, to rozmowy o nowościach w branży muzycznej, premierach płytowych i nadchodzących wydarzeniach. To także prezentacja archiwalnych nagrań i płyt artystów nieco już zapomnianych. Jeśli to dla miłośników kultury wciąż za mało, w niedzielnej, nocnej „Kulturalnej strefie” (21.00-22.00) emitowane są wywiady z artystami, pisarzami i muzykami.

       Strona internetowa przyjazna dla dzieci i rodziców

       Audycje emitowane na antenie, publikowane są również w formie podcastów pod adresem: polskieradiodzieciom.pl. W nowym projekcie strony internetowej wszystkie programy znalazły się w osobnych katalogach tematycznych. Ilustrowane, ruchome grafiki i podział tematyczny audycji na stronie mają na celu rozbudzanie spostrzegawczości i ciekawości świata u najmłodszych słuchaczy, zaś dorosłym ułatwić dotarcie do poszukiwanych treści. Ułatwieniem dla rodziców jest możliwość wygaszenia obrazu w momencie włączania wybranej bajki lub słuchowiska. Dzięki temu zabiegowi obrazki zmieniają kolorystykę na paletę szarości, a młody słuchacz może skupić swoją uwagę wyłącznie na słuchanym dźwięku. To funkcja, która może być szczególnie przydatna podczas wieczornego słuchania kołysanek lub książek do poduszki.

       Dziennikarze Polskiego Radia Dzieciom poprzez media społecznościowe angażują słuchaczy do aktywnego udziału w audycjach oraz zachęcają do wspólnej zabawy poprzez udział w licznych konkursach, zagadkach i pytaniach udostępnianych w formie kolorowych grafik. Dostępna w internecie szczegółowa ramówka pozwoli rodzicom na dokładne zaplanowanie dnia razem z Polskim Radiem Dzieciom!

       Więcej informacji: na stronie Polskiego Radia Dzieciom oraz na profilu Polskiego Radia Dzieciom na Facebooku.

      • Zmiana formy naboru do oddziałów 0 oraz klas 1

      • Z uwagi na stan zagrożenia epidemicznego ulega zmianie forma prowadzenia naboru do klas 1 i oddziałów przedszkolnych na rok szk. 2020/2021,na formę zdalną (elektroniczną, pocztową).

       Wstrzymane zostaje osobiste zgłaszanie dzieci!

       Zgłoszenia przyjmowane są wyłącznie:

       Elektronicznie na adres:   spzag@wp.pl (skany wypełnionych druków)

       Listownie na adres: Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu, ul. Szkolna 1, 05-200 Wołomin

       Ewentualnie wypełnione druki można wrzucić do skrzynki pocztowej znajdującej się na terenie szkoły dnia 19 marca 2020r. w godz. 10:00 – 14:00.

       Druki do pobrania:

      • Informacje dla Rodziców i Uczniów

      • Rodzicu,
       - ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze; zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole;
       - Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie e-podręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
       - jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
       - przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
       - rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
       śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły/wychowawcę klasy.

       Uczniu,
       - pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu;
       - unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
       - przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
       - odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole;
       - przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje; skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
       - przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

        

      • Zamknięcie szkoły 16-25 marca br.

      • Szanowni Rodzice!
       Zgodnie z decyzją premiera, pana Mateusza Morawieckiego, wszystkie szkoły w kraju zostają zamknięte od poniedziałku, tj. 16 marca 2020 r. Od jutra proszę o pozostawienie dzieci w domach, w miarę możliwości. W czwartek i piątek (12, 13 marca) odbywać się będą tylko zajęcia opiekuńcze. Więcej informacji wkrótce.

       11 marca br.
       Agnieszka Kordyzon-Andrzejewska

      • Konkurs Mistrz Liczby Pi

      • Zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Mistrz liczby Pi. Polega on na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi.
       Pierwszy etap (pisemny) konkursu odbędzie się po feriach w tygodniu od 24 lutego. Finał  - 10 marca. Na zwycięzców czekają cenne nagrody i tytuł Mistrza nie tylko na terenie szkoły, ale i gminy Wołomin.
       Chętni mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli matematyki do 7 lutego. Zachęcamy do udziału!

       Małgorzata Gawryś
       Paulina Mroczek  
       Beata Uszyńska 
       Klaudia Kuźnicka

      • VIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „NIECH KOLĘDA W ŚWIAT POPŁYNIE”

      • W dniu 30.01.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem była: popularyzacja dawnych i współczesnych kolęd i pastorałek oraz twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, młodzieży i ich opiekunów. W konkursie wzięło udział 72 wokalistów z powiatu wołomińskiego. 
       Szkołę Podstawową w Zagościńcu reprezentowały trzy wokalistki: Julia Wróblewska, Wiktoria Kanciała oraz Magdalena Kanciała. 
       W trakcie przeglądu Magdalena Kanciała z klasy 3a wykonała utwór „Pastorałka od serca do ucha”, dzięki któremu zdobyła uznanie jury konkursowego uzyskując II miejsce w kategorii solistów z klas I-III. Na scenie również znakomicie zaprezentowała się Wiktoria Kanciała 
       z klasy 6c śpiewająca utwór „Cicho, cicho pastuszkowie”, która otrzymała także II miejsce 
       w kategorii solistów z klas IV-VIII. 

       W Niedzielę 2 lutego odbył się koncert laureatów oraz wręczenie nagród VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.  Serdecznie gratulujemy naszym wokalistkom.

       Emilia Mech

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs kolęd w Jadowie.

      • Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

      • W dniu 29 stycznia odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek: 
       „Hej, kolęda, kolęda” organizowany przez Szkołę Podstawową w Ossowie. 
       Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Kanciała, Patrycja Grabowska, Julia Matela, Wiktoria Kanciała, Dominika Grabowska i Julia Wróblewska. Wokalistki bardzo profesjonalnie wykonały swoje utwory.
       Po kilkugodzinnych przesłuchaniach Jury wyłoniło zwycięzców. 
       Wśród laureatów znalazły się również dziewczęta z naszej szkoły:
       - I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Wiktoria Kanciała, 
       - II miejsce w kategorii klas I-III zajęła Magdalena Kanciała
       - II miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła Julia Wróblewska
       Gratulujemy wszystkim wokalistkom wspaniałych występów
       i życzymy dalszych sukcesów.

       Emilia Mech

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Kolęd.

      • "Mogę pomóc"

      • W klasie 3a odbyły kolejne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach innowacji pedagogicznej "Mogę Pomóc". Na zajęciach uczniowie poznali kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Nauczyli się układać ofiarę wypadku w pozycji bocznej bezpiecznej oraz przećwiczyli na fantomach masaż serca. Mamy nadzieję, że zajęcia uświadomią młodym uczniom jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

       Joanna Wróblewska

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Mogę pomóc".

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      • W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup nowości czytelniczych.W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zostały zakupione 832 książki. 88% zakupu stanowią lektury, a 12%  nowości wydawnicze i bestsellery należące do literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie odwiedzali bibliotekę. Odkąd możemy zaoferować wiele atrakcyjnych pozycji książkowych, obserwujemy zwiększoną frekwencję oraz zainteresowanie czytaniem. Zachęcamy wszystkich do korzystania z zasobów naszej biblioteki i przeżywania fantastycznych przygód podczas lektury ulubionych książek.
       Emilia Mech

      • Dary dla dzieci

      • 13 grudnia dzięki pomocy i wsparciu naszych Uczniów i ich Rodziców, dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej Dom dla Dzieci w Wyszkowie zostały obdarowane produktami, które są potrzebne każdemu człowiekowi do codziennego użytku. Dodatkowo z funduszy, które udało się zgromadzić dzięki hojności naszych Uczniów i ich Rodziców, zostały zakupione m.in. suszarki na pranie, inhalatory i farby do pomalowania pomieszczeń w Domu. Dzieci otrzymały również zabawki, książki, gry i puzzle, które z pewnością umilą im wspólnie spędzany czas. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji. Wierzymy, że dobro raz udzielone, zawsze wraca.
       Organizatorzy akcji: Diana Borowska-Ogrodnik, Sandra Borowy-Orłowska, Klaudia Kupiec

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dary dla dzieci .

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe