• Aktualności

      • Kursy dla uczniów klas ósmych.

      • Szanowni Rodzice,

       Drodzy Uczniowie klas ósmych!

        

       Zachęcam rodziców i uczniów naszego miasta do skorzystania z bardzo atrakcyjnej oferty kursów dla uczniów klas ósmych prowadzonych w formule online (1x w tygodniu), które mogą przygotować uczniów do egzaminu kończącego edukację w szkole podstawowej z zakresu matematyki, j. polskiego i j. angielskiego. Kursy startują z początkiem grudnia.

       Dzięki współpracy naszego samorządu z Fundacją Miasto i Lecturus Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego udało nam się wynegocjować dla mieszkańców bardzo konkurencyjny opust od ceny podstawowej kursu w wysokości 75%. Zapraszamy do skorzystania z tej propozycji!

        

       Co zyskają uczniowie?

       • dowiedzą się, jakie są strategie rozwiązywana zadań egzaminacyjnych
       • omówią z nauczycielem kluczowe zagadnienia egzaminacyjne
       • zrozumieją, z czym mają problem na lekcjach w szkole
       • nadrobią zaległości

        

       Co otrzymają rodzice?

       • korzystną cenę za kurs przygotowujący do egzaminów
       • 218,75 zł za kurs z jednego przedmiotu przy cenie podstawowej za kurs 875 zł
       • wsparcie i pomoc dla swoich dzieci

        

       Kurs dla uczniów klas ósmych składa się z 25 godzin lekcyjnych (jeden przedmiot) prowadzonych w formule online (1x w tygodniu). Lekcje odbywają się na platformie e-learningowej Lecturus Junior w formie wykładów i ćwiczeń przy wsparciu nauczyciela, z wykorzystaniem różnego rodzaju aplikacji i materiałów multimedialnych dedykowanych konkretnym przedmiotom, z dostępem do VOD z minionych lekcji. Uczniowie mają do wyboru 3 przedmioty egzaminacyjne.

       Zajęcia są prowadzone przez certyfikowanych trenerów oświaty, nauczycieli z całego kraju, laureatów konkursu Nauczyciel Roku z doświadczeniem w prowadzeniu zajęć online. Kursy są realizowane zgodnie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, z wykorzystaniem systemu najwyższej jakości technologicznej i najwyższym poziomie bezpieczeństwa Cisco Webex.

       Jesteś rodzicem lub uczniem? Pomożemy Ci ogarnąć lekcje!

       Wejdź na https://sklep.lecturus.pl i sprawdź jaki rabat przygotował Twój Samorząd!

       Zachęcam gorąco do skorzystania z tej propozycji! Kursy to szansa dla naszych dzieci na lepsze wyniki w nauce, to wyrównanie barier i poprawienie dostępności do wiedzy, jakiej do tej pory nie było w polskiej przestrzeni edukacji.

       Prezydent/Burmistrz

        

        

       LECTURUS Spin-off Uniwersytetu Warszawskiego łączy doświadczenie najlepszej kadry, nowoczesne narzędzia nauki i komunikacji on-line sprawdzone podczas pandemii, powszechnie dostępne na smartfonie, laptopie czy komputerze. Partnerem Lecturus Sp. z o.o. jest fundusz inwestycyjny TISE SA Towarzystwo Inwestycji Społeczno-Ekonomicznych, który tworzą instytucje zajmujące się finansowaniem projektów społecznych i etycznych. Lecturus jest twórcą i skutecznie wdraża od 2020 roku platformy nauczania on-line. Dowiedz się więcej na www.lecturus.pl

      • Warsztaty Kolorowych Kredek z okazji Dnia Babci i Dziadka

      • Nowa galeria Warsztaty Kolorowych Kredek z okazji Dnia Babci i Dziadka . została dodana do albumu fotograficznego

       Wczorajsze warsztaty Kolorowych Kredek z okazji Dnia Babci i Dziadka były bardzo miłym czasem spędzonym z bliskimi osobami. Babcie obiecały, że z radością jeszcze kiedyś nas odwiedzą. Odwiedził nas również jeden Dziadek, który jako przedstawiciel innych Dziadków, świetnie poradził sobie reprezentując pozostałych, którzy nie mogli przybyć. Gościliśmy w sumie 33 osoby.

       Dziękujemy za cudownie spędzony czas i zapraszamy ponownie.

      • KODUJ Z GIGANTAMI.

      • Giganci Programowania w Wołominie zapraszają na bezpłatną naukę programowania! 🔥🔥🔥 Na warsztaty zapraszamy wszystkich uczniów ze szkół podstawowych i średnich: 🔹Zajęcia odbędą się w sobotę i niedzielę 4-5 oraz 11-12 lutego 🔹Dla młodszych uczestników przygotowaliśmy ciekawe projekty w Scratch, Minecraft Education Edition oraz AppInventor 🔹Starsi będą mogli spróbować sił w programowaniu w językach C#, Python C++ Tematem warsztatów będzie “Retro- programowanie” 📍Zajęcia odbędą się w Wołominie przy ul. Wileńskiej 51b oraz online 📍Zapisy na: https://www.kodujzgigantami.pl/ Celem akcji jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększanie świadomości w zakresie nowych technologii już od najmłodszych lat. Jest to świetna okazja do rozpoczęcia prawdziwej przygody z programowaniem! Patronat nad wydarzeniem sprawują: ⭐ Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan

      • "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

      • Drodzy Uczniowie i Rodzice,

       nasza szkoła przystepuje do akcji "Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki"

       Zadaniem dzieci jest przynoszenie pustych TUSZÓW (nie tonerów !!!) do szkoły i wrzucanie ich do specjalnie przygotowanych kartoników wrzutowych (jeden pojawi się jutro przy wejściu do szkoły, drugi przy pokoju nauczycielskim).

       Organizator zbiórki, firma Eko-System zadba aby tusze trafiły do recyclingu, a część uzyskanych środków zamienią na karmę dla schronisk podległych TOZ. TOZ decyduje które schronisko otrzymuje wsparcie.

       Dzięki działaniom firmy Eko-System od początku akcji Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami w Polsce przekazano 20 ton karmy i napełniono 70 000 psich i kocich misek. W ten sposób uczymy również dzieci zachowań proekologicznych i prospołecznych, wyrabiamy wrażliwość na niedolę bezdomnych zwierząt.

       Zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji i przynoszenia do wystawionych pojemników TUSZY (nie tonerów !!!).

       Sylwia Łaskowska

      • ROZTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA NAJPIĘKNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI

      • Przed Świętami nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego na Najpiękniejszą Zakładkę do Książki. Na konkurs wpłynęło 40 prac uczniów z klas I-III. Komisja konkursowa w składzie: K. Kupiec, K. Borowska,
       D. Michniewicz-Stryjek doceniła kreatywność uczniów oraz pracę włożoną w przygotowanie zakładek i wyłoniła następujących zwycięzców:

       I miejsce Zuzanna Szewczyk kl. 1a

       II miejsce Kalina Kacprzak kl. 2b

       III miejsce Kinga Wytrykus kl. 1a

       Wyróżnienie: Szymon Tandecki kl. 2c, Maria Miszczuk kl. 1b.

       Serdecznie gratulujemyE. Mech, W. Bala

      • Jasełka.

      • Nowa galeria Jasełka. została dodana do albumu fotograficznego

       Dnia 22 grudnia odbyła się w naszej szkole Inscenizacja Jasełkowa. W głównej roli wystąpili uczniowie z klasy 6a. Dziękujemy Wszystkim uczniom, nauczycielom, Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor za ogromne wsparcie. Jesteśmy dumni z naszej społeczności szkolnej. Życzymy Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i dobrego nadchodzącego Pańskiego Nowego 2023 Roku. Organizatorzy Jasełek szkolnych, Ewa Żelisko i Emilia Mech.

      • Kartka dla DPS w Radzyminie.

      • To już nasza piękna, świąteczna tradycja: Kartka dla DPS w Radzyminie. W imieniu koordynatorów Wolontariatu dziękuję wszystkim tym, którzy wykonali kartki. Wiem, że niektórzy z Was przygotowali ich nawet kilka.

      • Pierniczki 3b.

      • Czy czuliście dziś w szkole zapach pieczonych pierniczków?

       To uczniowie klasy 3b szlifowali swoje umiejętności cukiernicze pod czułym okiem wychowawczyni i nieocenionych mam.

       Jeszcze czeka nas dekorowanie i to co najlepsze - zajadanie się własnoręcznie wykonanymi smakołykami.

       Małgorzata Krzemińska

      • Komiksy 2a:)

      • Młodzi scenarzyści i ilustratorzy z 2a przystąpili do pracy, czego efektem są komiksy!!!! Ucząc się planowania pracy, podziału obowiązków i zakresu pracy stworzyli ciekawe historie na bliskie im tematy. Pokazali bogactwo dziecięcej wyobraźni, a tym samym "co im w duszy gra". Komiksy są o zwierzętach, mistrzostwach świata w piłce nożnej, poprzez gry komputerowe aż po święta. Gratuluję młodym twórcom, a może pokuszą się o kolejne, niezwykle historie!?!?!

      • Warsztaty w klasach: 3a i 3b.

      • W dniu dzisiejszym w klasach 3a i 3b odbyły się warsztaty prowadzone przez Stowarzyszenie Epsilon Plus w ramach Programiu Profilaktyczno-Wychowawczego Epsilon rekomendowanego przez PARPA, ORE. Ministerstwo Zdrowia. Program ten ukierunkowany jest na rozwijanie umiejętności osobistych i społecznych dzieci oraz poprawę ich psychospołecznego funkcjonowania.

      • "Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny i edukacyjny dzieci"

      • W dniu 8 grudnia (czwartek) w naszej szkole zawitał wyjątkowy gość - profesor Mariusz Jędrzejko. Przybył on do nas z wykładem "Technologie cyfrowe a rozwój emocjonalny i edukacyjny dzieci". To co usłyszeliśmy, myślę, że niejednego z nas mocniej wcisnęło w fotel. Przytoczę słowa pana profesora z jednego z wywiadów: "To, co robi dziecko zależy tylko od rodziców. I jeśli my jako rodzice nie będziemy modelować relacji dzieci do fantastycznych technologii cyfrowych, to te dzieci zgubimy. One ponoszą przez nas dramatyczne konsekwencje." Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją, którą otrzymaliśmy od pana profesora z dedykacją dla rodziców. 

        

      • ***

      • Wyniki Konkursu

       „Świętymi Mikołajami szytymi na miarę” zostali:

       Oliwia, Sonia, Blanka przedstawiciele klasy 1b

       Zuzia, Mateusz przedstawiciele klasy 8b

       Zwycięzcom gratulujemy !

       Nagrodę w postaci voucherów do kina dla całej klasy ufundowała Rada Rodziców, za co Samorząd Uczniowski bardzo dziękuje !

       Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w zabawę.

       PS. Walka o zwycięstwo trwała do samego końca !

       Samorząd Uczniowsk

      • ŚWIETLICE ŚRODOWISKOWE

      • Trwają zgłoszenia do świetlic środowiskowych w Wołominie. Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Wołominie zaprasza dzieci w wieku 7-13 lat na zajęcia w bieżącym roku szkolnym.

        

       Podczas zajęć dziecko otrzyma wsparcie w zakresie:

       • pomoc w odrabianiu lekcji
       • bezpłatną opiekę pedagogów
       • interesujące zajęcia ogólnorozwojowe
       • miło spędzony czas w grupie rówieśniczej
       • pomoc w rozwijaniu zainteresowań
       • ciepły posiłek

       Godziny pracy będą dostosowane do potrzeb dzieci.

        

       Świetlica środowiskowa numer 1, ul. Mieszka I 16

       tel. 22 784 671 245

       Świetlica środowiskowa numer 2, ul. Kurkowa 35

       tel. 22 784 671 580

        

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • sekretariat@spzagosciniec.edu.pl
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe