• Aktualności

      • Konkurs Mistrz Liczby Pi

      • Zachęcamy uczniów klas 4-8 do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu Mistrz liczby Pi. Polega on na zapamiętaniu jak największej ilości cyfr w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi.
       Pierwszy etap (pisemny) konkursu odbędzie się po feriach w tygodniu od 24 lutego. Finał  - 10 marca. Na zwycięzców czekają cenne nagrody i tytuł Mistrza nie tylko na terenie szkoły, ale i gminy Wołomin.
       Chętni mogą zgłaszać się do swoich nauczycieli matematyki do 7 lutego. Zachęcamy do udziału!

       Małgorzata Gawryś
       Paulina Mroczek  
       Beata Uszyńska 
       Klaudia Kuźnicka

      • VIII POWIATOWY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK „NIECH KOLĘDA W ŚWIAT POPŁYNIE”

      • W dniu 30.01.2020 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem była: popularyzacja dawnych i współczesnych kolęd i pastorałek oraz twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci, młodzieży i ich opiekunów. W konkursie wzięło udział 72 wokalistów z powiatu wołomińskiego. 
       Szkołę Podstawową w Zagościńcu reprezentowały trzy wokalistki: Julia Wróblewska, Wiktoria Kanciała oraz Magdalena Kanciała. 
       W trakcie przeglądu Magdalena Kanciała z klasy 3a wykonała utwór „Pastorałka od serca do ucha”, dzięki któremu zdobyła uznanie jury konkursowego uzyskując II miejsce w kategorii solistów z klas I-III. Na scenie również znakomicie zaprezentowała się Wiktoria Kanciała 
       z klasy 6c śpiewająca utwór „Cicho, cicho pastuszkowie”, która otrzymała także II miejsce 
       w kategorii solistów z klas IV-VIII. 

       W Niedzielę 2 lutego odbył się koncert laureatów oraz wręczenie nagród VIII Powiatowego Przeglądu Kolęd i Pastorałek.  Serdecznie gratulujemy naszym wokalistkom.

       Emilia Mech

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs kolęd w Jadowie.

      • Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

      • W dniu 29 stycznia odbył się Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek: 
       „Hej, kolęda, kolęda” organizowany przez Szkołę Podstawową w Ossowie. 
       Naszą szkołę reprezentowały: Magdalena Kanciała, Patrycja Grabowska, Julia Matela, Wiktoria Kanciała, Dominika Grabowska i Julia Wróblewska. Wokalistki bardzo profesjonalnie wykonały swoje utwory.
       Po kilkugodzinnych przesłuchaniach Jury wyłoniło zwycięzców. 
       Wśród laureatów znalazły się również dziewczęta z naszej szkoły:
       - I miejsce w kategorii klas IV-VI zajęła Wiktoria Kanciała, 
       - II miejsce w kategorii klas I-III zajęła Magdalena Kanciała
       - II miejsce w kategorii klas VII-VIII zdobyła Julia Wróblewska
       Gratulujemy wszystkim wokalistkom wspaniałych występów
       i życzymy dalszych sukcesów.

       Emilia Mech

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Konkurs Kolęd.

      • "Mogę pomóc"

      • W klasie 3a odbyły kolejne zajęcia z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach innowacji pedagogicznej "Mogę Pomóc". Na zajęciach uczniowie poznali kolejne etapy udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu. Nauczyli się układać ofiarę wypadku w pozycji bocznej bezpiecznej oraz przećwiczyli na fantomach masaż serca. Mamy nadzieję, że zajęcia uświadomią młodym uczniom jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy.

       Joanna Wróblewska

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii "Mogę pomóc".

      • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

      • W ubiegłym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa, w tym zakup nowości czytelniczych.W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zostały zakupione 832 książki. 88% zakupu stanowią lektury, a 12%  nowości wydawnicze i bestsellery należące do literatury dziecięcej i młodzieżowej. Uczniowie naszej szkoły zawsze chętnie odwiedzali bibliotekę. Odkąd możemy zaoferować wiele atrakcyjnych pozycji książkowych, obserwujemy zwiększoną frekwencję oraz zainteresowanie czytaniem. Zachęcamy wszystkich do korzystania z zasobów naszej biblioteki i przeżywania fantastycznych przygód podczas lektury ulubionych książek.
       Emilia Mech

      • Dary dla dzieci

      • 13 grudnia dzięki pomocy i wsparciu naszych Uczniów i ich Rodziców, dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej Dom dla Dzieci w Wyszkowie zostały obdarowane produktami, które są potrzebne każdemu człowiekowi do codziennego użytku. Dodatkowo z funduszy, które udało się zgromadzić dzięki hojności naszych Uczniów i ich Rodziców, zostały zakupione m.in. suszarki na pranie, inhalatory i farby do pomalowania pomieszczeń w Domu. Dzieci otrzymały również zabawki, książki, gry i puzzle, które z pewnością umilą im wspólnie spędzany czas. Serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom, którzy przyłączyli się do akcji. Wierzymy, że dobro raz udzielone, zawsze wraca.
       Organizatorzy akcji: Diana Borowska-Ogrodnik, Sandra Borowy-Orłowska, Klaudia Kupiec

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Dary dla dzieci .

      • List do sąsiada

      • 13 grudnia uczniowie klas 2-8 wzięli udział w akcji ekologicznej "List do sąsiada" zorganizowanej przez Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Wołominie. Uczniowie mieli okazję napisać do swojego sąsiada list-prośbę o racjonalną gospodarkę odpadami, zgodną z nowymi przepisami. Listy autorzy osobiście dostarczyli do skrzynek pocztowych wybranych sąsiadów.

       Koordynator szkolny - Monika Lach

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii List do sąsiada 13. 12. 2019

      • Spotkanie konsultacyjno-szkoleniowe

      • W dniu 3.12.2019 w ramach współpracy z Instytutem Edukacji Pozytywnej psycholog Diana Borowska – Ogrodnik zorganizowała w naszej szkole spotkanie konsultacyjno – szkoleniowe dotyczące tematyki związanej z edukacją seksualną uczniów i uczennic z niepełnosprawnością, w tym ze szczególnym uwzględnieniem uczniów z niepełnosprawnością intelektualną i niepełnosprawnościami sensorycznymi, w dwóch podstawowych aspektach: zwiększenie możliwości życiowych oraz sposoby uniknięcia destrukcyjnych doświadczeń. Spotkanie prowadzili prof. dr hab. Remigiusz Kijak - Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii Uniwersytet Warszawski, Wydział Pedagogiczny i dr n. med. Robert Kowalczyk Kierownik Zakładu Seksuologii Wydziału Psychologii i Nauk Humanistycznych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. W spotkaniu uczestniczyli rodzice, nauczyciele, psycholodzy, pedagodzy. Forma wsparcia jest poparta badaniem potrzeb zarówno rodziców, jak i placówek zajmujących się dziećmi i młodzieżą.

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie konsultacyjno-szkoleniowe 03. 12. 19.

      • Przystanek literacki 2019

      • Przystanek Literacki 2019 - o Małej Ojczyźnie Cypriana Norwida

       "Ojczyzna moja nie stąd wstawa czołem;
       Ja ciałem zza Eufratu,
       A duchem sponad Chaosu się wziąłem:
       Czynsz płacę światu."
       Cyprian Norwid

       29 listopada w naszej szkole odbył się wykład otwarty prof. dra hab. Wiesława Rzońcy; wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego, literaturoznawcy, wybitnego norwidologa i znawcy kultury romantyzmu. Pan profesor opowiadał o Cyprianie Norwidzie - fascynującym twórcy romantycznym, poecie, prozaiku, dramatopisarzu, rzeźbiarzu, malarzu i rysowniku, którego twórczość przeżywa niesłabnący renesans. Wystąpienie Gościa zostało okraszone prezentacją utworów, autora Vade mecum, w wykonaniu uczniów naszej szkoły.
       Zwieńczeniem spotkania był Quiz poświęcony życiu i twórczości poety, który nie tylko okazał się doskonałym sposobem na sprawdzenie zdobytej wiedzy, ale także ciekawą formą integracji międzyszkolnej.
       Zwycięskiej drużynie - tj. Nicole Brodzie, Nikoli Peranowskiej i Piotrowi Myśliwcowi - serdecznie gratulujemy!

       Paulina Mroczek
       Danuta Turczyńska

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Przystanek literacki 2019.

      • Spotkanie z Panem Remim Louisem Kaletą

      • Na zaproszenie uczennicy klasy 5 c do naszej szkoły przybył Pan Remi Louis Kaleta , który opowiedział uczniom o swojej pasji, jaką jest lotnictwo oraz o tym, jak to Zagościniec stał się dla Niego Małą Ojczyzną. Mówił również jak ważny jest szacunek człowieka do przyrody. Uczniowie słuchali z zapartym tchem. Chętnie zadawali pytania, aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Pan Kaleta podarował szkole kilka książek, w tym swojego autorstwa. Dziękujemy !

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Spotkanie Panem Remim Louisem Kaletą.

      • Zbiórka rzeczy- Dom dla Dzieci w Wyszkowie

      • Zapraszamy wszystkich uczniów i  rodziców naszej Szkoły do wzięcia udziału w akcji zorganizowanej na potrzeby Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej Dom dla Dzieci w Wyszkowie. Celem akcji jest zebranie i dostarczenie przez Organizatorów potrzebnych rzeczy dzieciom w wieku 3- 18 lat. Lista niezbędnych produktów, które można podarować:- środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło, żel pod prysznic, pasta do zębów, szczoteczki do zębów, płyny czyszczące (do utrzymywania porządku w domu), szampony, odżywki , produkty do pielęgnacji cery dla nastolatków, dezodoranty, antyperspiranty itp. (dla dziewcząt jak i chłopców). Akcję można wesprzeć również finansowo, zbieramy pieniądze na prezenty dla dzieci w postaci nowych ubrań, zabawek oraz na zakup potrzebnych rzeczy takich jak: obrusy, koce, pościel. Prosimy o dostarczanie potrzebnych produktów do 11.12.2019r. Organizatorom akcji.Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w akcji. Pamiętajmy, że dobro raz udzielone, zawsze wraca.

       Organizatorzy:Sandra Borowy-Orłowska, Diana Borowska- Ogrodnik, Klaudia Kupiec

      • Laureaci konkursu pieśni i piosenki patriotycznej „Warto być Polakiem”

      • W dniu 19 listopada w Szkole Podstawowej nr 7 w Wołominie odbył się finał Konkursu Pieśni Patriotycznej „Warto być Polakiem”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie, którzy uzyskali czołowe miejsca:
       - Wiktoria Kanciała – II miejsce w kategorii klas 4-6
       - Szymon Szczechura – III miejsce w kategorii klas 4-6
       - Julia Wróblewska – II miejsce w kategorii klas 7-8
       - Dominika Grabowska – III miejsce w kategorii klas 7-8

       Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
       Emilia Mech

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Finał konkursu "Warto byc Polakiem".

      • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      • #dlakazdegodziecka
       20 listopada nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka pod patronatem UNICEF Polska. W tę wyjątkową 30 rocznicę zjednoczyliśmy się z dziećmi z całego świata. Szczególnie z tymi, których prawa nie są respektowane. Na lekcjach zostały przedstawione prezentacje o prawach dzieci oraz przeprowadzone zajęcia na ten temat. Uczniowie ubrali  się na niebiesko. W szkole zostały wykonane gazetki tematyczne oraz rozwieszone prawa dzieci zapisane oczywiście na niebieskich kartkach. Odbył się również interaktywny quiz w aplikacji Kahoot! ze znajomości praw dziecka. Był to radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

       Małgorzata Gawryś, Małgorzata Krzemińska, Danuta Turczyńska, Diana Borowska-Ogrodnik, Sandra Borowy-Orłowska, Klaudia Kupiec, Paulina Mroczek, Marianna Krasińska

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka 20. 11. 2019.

      • Rozstrzygnięcie konkursu na logo Młodzieżowej Rady Miasta Wołomin

      • Serdeczne gratulacje dla naszych absolwentów: Oskara Przybysza za zajęcie 1 miejsca oraz Weroniki Maty za zajęcie 2 miejsca w konkursie gminnym na logo MRM Wołomin, którzy jeszcze wtedy jako uczniowie podjęli się tego zadania. Życzymy dalszych sukcesów.
       Opiekun konkursu
       Paulina Mroczek

      • Szkolenie w ramach projektu "Myślę Pozytywnie 2019"

      • W dniu 14.11.2019 w związku z realizacją projektu "Myślę Pozytywnie 2019", który realizujemy dzięki współfinansowaniu ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020 przekazanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wszystkich chętnych nauczycieli, psychologów, pedagogów z województwa mazowieckiego. W ramach projektu "Myślę Pozytywnie 2019" nasza szkoła została objęta nowoczesnym programem szkoleniowym, który do tej pory nie był realizowany w polskich szkołach w zakresie profilaktyki zdrowia psychicznego. W programie szkolenia było budowanie koalicji na rzecz zdrowia psychicznego, pozyskiwanie środków  (fundraising) na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego oraz tworzenie Klubów Liderów Myślenia Pozytywnego. W niezwykle optymistycznej i otwartej atmosferze odbyła się cenna wymiana doświadczeń zawodowych pomiędzy uczestnikami szkolenia. Rozwijamy sposób myślenia pozytywnego o edukacji uwzględniającej aspekty profilaktyczne z zakresu zdrowia psychicznego i wychowawcze.

       Diana Borowska-Ogrodnik

       Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Szkolenie "Myślę pozytywnie 2019".

      • Zebranie Rady Rodziców

      • Zapraszam na zebranie Rady Rodziców, które odbędzie się w poniedziałek 28 października o godz. 18.30 w stołówce szkolnej.
       Przewodnicząca RR Katarzyna Szymborska

      • TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ

      • W tym roku nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji organizowanej przez Empik pod  tytułem „1000 powodów by czytać”. Jeśli uzyskamy dużą liczbę głosów otrzymamy bezpłatnie 1000 książek.

       Co zrobić, aby zagłosować na naszą szkołę:

       1. Zaloguj się lub zarejestruj w programie Mój Empik
       2. Wybierz szkołę, na którą chcesz zagłosować – Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego, Zagościniec
       3. Głosuj za pośrednictwem aplikacji mobilnej Empik
       4. Twój głos decyduje, która biblioteka otrzyma od Empiku 1000 książek

       PAMIĘTAJ: Codziennie możesz oddać 1 głos. Głosowanie trwa od 24.10.2019 do 28.11.2019

       Więcej informacji na stronie: https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

       ZACHĘCAMY DO GŁOSOWANIA

  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
   • spzag@wp.pl
   • 22 787 71 45
   • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
   • 1251141342
   • 017209340
   • 85.20.Z
   • 15227
 • Nasze media społecznościowe