• Aktualności

      • Szkoła pamięta.

      • 28.10.2022 nasi wolontariusze wraz z opiekunami pod czujnym okiem Pani Dyrektor odwiedzili groby pobliskiego cmentarza w Zagościńcu. Dzięki opowieściom Pani Ewy Zielińskiej wspominaliśmy naszych kolegów i koleżanki oraz złożyliśmy znicze na ich grobach.

        

        

        

      • Przerwa na czytanie.

      • #przerwanaczytanie #książki

       Hurra! Przerwa! Przerwa na czytanie!:)

       28 października Uczniowie i Nauczyciele naszej szkoły wzięli aktywny udział

       w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie - wydarzenia w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

       Celem akcji jest:

       – promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży;

       – integracja środowiska lokalnego;

       – pokazanie Uczniom, że czytanie jest ciekawe;

       – wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi;

       – zachęcenie Uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

       Czytaliśmy na korytarzach w czasie przerw. Przeprowadzone zostały również wywiady o książkach, toczyły się rozmowy zaczynające się od słów „Co czytasz?”, stworzyliśmy ranking najbardziej lubianych przez Uczniów książek, młodsi i starsi narysowali plakaty dotyczące ulubionych lektur i promocji czytania, najmłodsi zaś słuchali fragmentów powieści i opowiadań – to wszystko działo się na naszych korytarzach i w czytelniczych kącikach specjalnie na tę okazję utworzonych. Jeden z nich zostanie już na stałe! Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, zaangażowanym w realizację projektu, szczególnie zaś Uczniom klas szóstej b i ósmych za pełne poświęcenia działania przygotowawcze.

       ​Podobno dzieciaki z jednej z klas młodszych wysłuchawszy „Przygód Tomka Sawyera” pobiegły po tę pozycję do biblioteki. Uznajemy zatem akcję za skuteczną

       Róbmy sobie jak najwięcej takich przerw na czytanie, nawet bez akcji ogólnopolskich i międzynarodowych!

       Małgorzata Gawryś, Miłka Malinowska, Emilia Mech

      • Teatr Bajaderka.

      • Odwiedził nas Teatr Bajaderka

       Dziękujemy za wspaniałe przedstawienie pt. "Cyberprzestrzeń", które poruszało temat bezpiecznego internetu i wirtualnej rzeczywistości. Nie możemy doczekać się kolejnego spotkania z teatrem, które przypadnie już w grudniu.

       Szczególne podziękowania dla Pani Ewy Zielińskiej i Beaty Uszyńskiej za organizację eventu.

      • Lekcja muzealna.

      • Lekcja muzealna.

       Lekcja muzealna w „lokalnym” muzeum to kulturalne wydarzenie dnia u nas w szkole, bo właśnie teraz swoje prace prezentuje tu Pani Marzena Nalepa.

       To duże przeżycie dla uczniów – móc z bliska przyjrzeć się dziełom sztuki, zastanowić się nad inspiracjami twórczyni, odczytać przekaz, porozmawiać o emocjach, które prace budzą.

       Uczniów zachwyciła kolorystyka prac Pani Marzeny – szeroka gama barwna nadaje obrazom moc, czarując energią. Tajemnicze kobiece postacie, których twarze, do połowy skryte pod pięknymi wiankami, wyrażają różnorodne emocje i skłaniają do zadumy. Mnogość zwierząt, ukrytych w bujnej roślinności zachęca do dokładnego przyjrzenia się każdemu obrazowi, a kolejne odkryte stworzenie wzbudza okrzyk radości u uczniów.

       I tylko wciąż nieodgadnionymi pozostają strużki farby , spływające w dół na każdym portrecie – uczniowie interpretują je jako ozdobny element, wykończenie pracy. Inni idą dalej w swych domysłach, dopatrując się w tych elementach ulotności czasu, połączenia z wizjami sennymi lub marzeniami. Koniecznie musimy dopytać Malarkę – Panią Marzenę Nalepę - czym dla Niej jest ten element Jej obrazów.

       Dziękujemy Twórczyni za ucztę dla oka i dla ducha

       Sylwia Łaskowska

      • Konkurs na różaniec święty.

      • Miło nam ogłosić wyniki szkolnego konkursu na wykonanie różańca świętego, udział w w/w konkursie brało 86 uczniów: I miejsce - Marcel Sulich, oddział przedszkolny II miejsce - Stanisław Buczek, kl. 2b II miejsce - Sandra Mata, kl. 3b III miejsce - Magdalena Kanciała, kl. 6a III miejsce - Nikodem Zych, oddział przedszkolny 

       Wyróżnienia: Maja Karczewska kl. 3a Antonina Czerwińska kl. 1b Artur Wielgat kl. 4a Julia Zacheja kl. 6b Zuzanna Jarząbek kl. 6b Dariusz Wasiak kl. 8b

       Dziękujemy wszystkim uczniom naszej szkoły za wzięcie udziału w szkolnym konkursie na wykonanie różańca. Gratulujemy zwycięzcom! Zapraszamy do udziału w następnych konkursach. Organizatorzy konkursu, Ewa Żelisko i ks. Paweł Cudny.

      • Dzień Origami

      • Szkolne Koło Wolontariatu zaprasza do udziału w akcji związanej z Dniem Origami, który obchodzimy 24.10.

       W tym dniu nasi Wolontariusze odwiedzą niektóre klasy i nauczą koleżanki i kolegów jak złożyć pieska, kotka czy rybkę.

       Chętnych uczniów klas 4-8, dyrekcję, nauczycieli i pracowników szkoły zapraszamy do stolików na holach szkoły, przy których wolontariusze pokażą, jak złożyć konkretne zwierzątko.

       Nasi uczniowie obeszli to święto w sposób tradycyjny - wykonując misterne drobiazgi z papierowych kwadracików.

       Wolontariusze z klas 4-8 odwiedzili młodsze koleżanki i kolegów z klas 1-3, a w trakcie przerw, przy stolikach na korytarzach uczyli chętnych uczniów z klas starszych, jak kilkoma złożeniami stworzyć ptaszka, kotka, pieska, małpkę i wiele innych motywów.

       Zabawa bardzo wciągnęła wszystkich, a jej efekty zaskoczyły wielu

       Sylwia Łaskowska

      • Konferencji edukacyjna.

      • #konferencja #przemocrówieśnicza

       Razem rozwijamy się dla Was.

       Kilkoro nauczycieli z naszego grona pedagogicznego wzięło udział w dzisiejszej konferencji edukacyjnej prof. dr hab. Jacka Pyżalskiego pt.: „Jak sensownie radzić sobie z przemocą rówieśniczą w szkole?”.

       Wśród uczestników znaleźli się: Pani Dyrektor, Pani Wicedyrektor, nauczyciel klas 1-3, nauczycielki języka polskiego, psycholog szkolny, nauczyciel języka angielskiego.

      • Informacja

      • Szanowni Państwo w zalączeniu  materiały dotyczące rządowej akcji dystrybucji tabletek zawierających jodek potasu.Akcja jest standardową procedurą stosowaną prewencyjnie przez rządy we wszystkich krajach, w których występuje zagrożenie radiacyjne.Punkty zaczną wydawać preparat dopiero po opublikowaniu przez rząd stosownego komunikatu, a mieszkańcy dowiedzą się o nim za pośrednictwem mediów lub innych kanałów dystrybucji (np. SMS).W załącznikach znajdą Państwo rządowe ulotki dotyczące akcji oraz listę punktów dystrybucji tabletek na terenie gminy Wołomin.

      • ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

      • 7 października przypada Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia- w związku z tym od środy 05 października w szkole podczas zajęć lekcyjnych uczniowie będą mogli sprawdzić swoją znajomość z zakresu mnożenia. Wyłonieni Mistrzowie będą w piątek przepytywać ze znajomości tabliczki uczniów i pracowników szkoły. Gorąco zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

      • Wybory do Samorządu Uczniowskiego

      • Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego wygrywa

       Jan Szymański (klasa 8a), zdobywając największą liczbę głosów.

       Po podliczeniu wszystkich, prawidłowo złożonych kart do głosowania:

       Zastępcą Przewodniczącego została Natalia Świątek (klasa 8a), a

       Sekretarzem szkoły: Weronika Kazub (klasa 8c).

       Wszystkim kandydatom gratulujemy odwagi i kreatywności.

       Liczymy na Waszą pomoc i współpracę.

       zdj. Ewelina Ostrowska

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
    • 22 787 71 45
    • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin
     05-200 Wołomin
     Poland
    • 1251141342
    • 017209340
    • 85.20.Z
    • 15227
  • Nasze media społecznościowe