• Aktualności

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 1 września 2020 roku, w salach z wychowawcami. Przydział sal w załączniku. Spotykamy się o godzinie 11.30 w podanych salach. Msza święta o godzinie 12.30. Pamiętamy o zasadach bezpieczeństwa i o stosowaniu się do nich! Prosimy o rozwagę, każda dodatkowa osoba na terenie placówki stwarza dodatkowe, niepotrzebne ryzyko.

      • Zaproszenie do składania ofert

      • Zapraszamy do składania ofert na świadczenie usług cateringu obiadów
       do stołówki w Szkole Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego oraz ofert związanych z prowadzeniem na terenie placówki sklepiku szkolnego.

       Zgłoszenia składamy do dnia 26 sierpnia 2020 r. w sekretariacie szkoły (pokój numer 20) lub w gabinecie wicedyrektora (pokój numer 27) w godzinach 9.00-14.00.

      • Wyniki Ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „ Kwiaty polne dla poległych w Bitwie Warszawskiej 1920 roku”

      • Konkurs został zorganizowany przez  Fundację Ogród Edukacji z Nieporętu  w ramach projektu Ministerstwa Obrony Narodowej „100. rocznica Bitwy Warszawskiej – polskie zwycięstwo dla wolności Europy”. Konkurs został wpisany do Programu Rządowego ‘Niepodległa” pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem konkursu było godne upamiętnienie militarnego sukcesu naszych bohaterskich przodków i kultywowanie pamięci o Bitwie Warszawskiej. Nasza uczennica Klaudia Kielak zgłosiła do konkursu 5 zdjęć. Zdjęcie „W zbożu” zajęło II miejsce w kategorii wiekowej do lat 16. Serdeczne gratulacje dla Klaudii. Praca Klaudii została wybrana spośród ponad 800 nadesłanych zdjęć. Jednocześnie zachęcam wszystkich uczniów do aktywnego udziału w konkursach. Klaudia jako jedyna uczennica z naszej szkoły przygotowała zdjęcia i niezbędną dokumentację na ten konkurs. Wielkie brawa!
       Opiekun konkursu: Paulina Mroczek

      • Powszechny Spis Rolny 2020

      • Już wkrótce w całej Polsce rozpocznie się Powszechny Spis Rolny – obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Oto odpowiedzi na podstawowe pytania związane z tym ważnym badaniem.

       Kiedy odbędzie się spis rolny?
       Spis rozpocznie się 1 września i potrwa 3 miesiące, do 30 listopada 2020 r. Dane będą zbierane wg stanu na 1 czerwca 2020 r.

       Kto musi się spisać?
       Spisowi podlegają faktyczni użytkownicy gospodarstw rolnych. Każdy użytkownik gospodarstwa rolnego otrzyma list od Prezesa GUS. Oprócz informacji o obowiązku spisania się, list będzie zawierać ważne informacje potrzebne do logowania się w aplikacji spisowej. Dlatego to pismo należy zachować aż do momentu spisania się!

       Jak się spisać?
       W Powszechnym Spisie Rolnym 2020 przewidziano trzy metody do wyboru.
       • Samospis internetowy to kluczowa metoda spisowa i o niej w pierwszej kolejności powinni pomyśleć rolnicy. Jest to metoda wygodna, ponieważ spisać się można samodzielnie w domu przez komputer lub telefon z dostępem do Internetu, w dogodnym dla siebie momencie. Dla rolników, którzy nie posiadają komputera lub telefonu z dostępem do Internetu, planowane jest przygotowanie na czas spisu Gminnego Punktu Spisowego.
       • Jeśli rolnik z jakichś ważnych powodów nie może lub nie chce spisać się przez Internet, powinien zadzwonić na infolinię spisową (pod numer 22 279 99 99) i spisać się przez telefon.
       • Rolnik, który nie skorzysta z żadnej z obu wspomnianych opcji (Internet lub telefon), może spodziewać się wizyty rachmistrza. Rolnicy powinni pamiętać, że w takim przypadku nie będą już mogli odmówić udzielenia odpowiedzi i przełożyć tego na inny termin. Rachmistrze rozpoczną pracę 1 października 2020 r.

       Dlaczego spis rolny jest potrzebny?
       Powszechny Spis Rolny jest organizowany co 10 lat. Jako badanie obejmujące wszystkie gospodarstwa rolne w kraju jest jedynym źródłem informacji pozwalającym na ocenę stanu polskiego rolnictwa. Samym rolnikom wyniki spisu pozwolą ocenić zmiany w produkcji roślinnej i zwierzęcej mające wpływ na opłacalność ich produkcji.

       Gdzie szukać informacji?
       Podstawowym źródłem informacji o Powszechnym Spisie Rolnym 2020 jest strona internetowa https://spisrolny.gov.pl/. Warto też na bieżąco śledzić stronę internetową lub konta społecznościowe (Facebook) urzędu gminy oraz Urzędu Statystycznego w Warszawie.

       Ponadto od 17 sierpnia 2020 r. wsparcie i pomoc uzyskamy dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99.

       Więcej informacji o spisie na stronie https://spisrolny.gov.pl/

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu
    • spzag@wp.pl
    • 22 787 71 45
    • Zagościniec ul. Szkolna 1 05-200 Wołomin 05-200 Wołomin Poland
  • Nasze media społecznościowe